Mariusz Błaszczak broni strażaków przed Schetyną. „Wara!” ZOBACZ WIDEO

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Totalna opozycja nie może najwyraźniej znieść, jak rząd sprawnie radzi sobie z pomocą ludziom z terenów dotkniętych nawałnicami. W akcję zaangażowanych jest coraz więcej żołnierzy i wojskowych strażaków. Lider PO Grzegorz Schetyna zaatakował strażaków. Takiej odpowiedzi szefa MSWiA na pewno się nie spodziewał. Zobacz wideo.

Politycy opozycji nie ustają by dezawuować działania rządu. Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna niemal co dzień w mediach przekonuje, że rząd „skompromitował się” działaniami w związku z usuwaniem skutków nawałnic.

Teraz jednak już grubo przesadził. Zaatakował strażaków, którzy ryzykowali życie i zdrowie, by jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych.

Ten obóz koło Suszka, ten obóz harcerzy z Łodzi, ratowany był przez mieszkańców Lutnia i Nowej Cerkwi, nie przez strażaków czy policjantów, oni pomylili jeziora, pomylili lokalizację – powiedział na antenie TVN24 Schetyna.

Na jego słowa zareagował szem MSWiA Mariusz Błaszczak.

Mamy do czynienia z człowiekiem, który oderwał się od rzeczywistości, który manipuluje, który posługuje się nieprawdą. Zaatakował bohaterów ostatnich dni – strażaków – mówił Wiadomościom TVP1 Mariusz Błaszczak.

Panie Schetyna, jeśli pan musi atakować, bo pan nic innego nie potrafi, to niech pan atakuje mnie, ale wara od strażaków

– powiedział minister.

Szef MSWiA ocenił, że strażakom należą się podziękowania za poświęcenie i zaangażowanie.

Zobacz wideo:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Lesotho oskarżony o współudział w zabójstwie. Nie stawił się w sądzie

Zdjęcie ilustracyjne - Lesotho / pixabay.com

  

Premier Lesotho Thomas Thabane opuścił kraj i nie stawił się dziś w sądzie, gdzie miał zostać oskarżony o współudział w zabójstwie swojej byłej żony - poinformowała policja. Syn szefa rządu utrzymuje, że jego ojciec nie uciekł z kraju.

Thabane miał stawić się w sądzie o godz. 9 czasu miejscowego, gdzie miały zostać mu przedstawione zarzuty współudziału w zamordowaniu w 2017 roku jego byłej żony, 58-letniej Lipolelo Thabane. Wczoraj policja oświadczyła, że wprawdzie premiera prawdopodobnie nie było na miejscu zabójstwa, ale zostało ono dokonane za jego wiedzą.

Szef rządu nie stawił się jednak w sądzie. Policja ostrzegła, że jeśli okaże się, iż Thabane próbuje uciec przed wymiarem sprawiedliwości, wówczas wystawiony zostanie nakaz aresztowania go. Syn premiera Potlako Thabane oświadczył, że jego ojciec był jedynie w RPA na konsultacjach medycznych.

Te słowa potwierdził sekretarz premiera Thabo Thakalekoala, według którego Thabane w czwartek udał się do RPA na spotkanie z lekarzem.

- To rutynowa kontrola. On jeździ regularnie do RPA. Gdy lekarze uznają, że nic mu nie jest, pozwolą mu wrócić

- oznajmił Thakalekoala.

Zastępca komisarza głównego policji Paseka Mokete oświadczył, że trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

- Zostaliśmy poinformowani, że premier pojechał na rutynowe badania lekarskie. Według naszych informacji przebywa w RPA. Czekamy na rozmowę z jego prawnikiem, który musi nam powiedzieć, gdzie Thabane dokładnie jest. Mamy przeciwko niemu wiele dowodów

 - powiedział Mokete.

Na początku lutego br. o zabójstwo byłej żony premiera została oskarżona jego obecna małżonka 42-letnia Maesaiah Thabane. Zarzucono jej, że 14 czerwca 2017 roku, dwa dni przed objęciem przez Thomasa Thabane urządu szefa gabinetu, "z zamiarem zabicia" strzeliła z broni palnej do Lipolelo Thabane.

Lipolelo i Thomas Thabane byli wówczas w trakcie rozwodu. Thomas i Maesaiah Thabane pobrali się dwa miesiące później.

Wczoraj policja uściśliła, że Maesaiah Thabane nie strzelała do ofiary, lecz zleciła zabójstwo ośmiu osobom, które także mają stanąć przed sądem. Oskarżona, która przebywa na wolności po wpłaceniu kaucji, zaprzecza jakimkolwiek związkom ze śmiercią byłej żony premiera.

W reakcji na oświadczenie policji o zarzutach Thomas Thabane powiedział, że wraz z końcem lipca ustąpi ze stanowiska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts