Jak poinformował dzisiaj sierż. szt. Michał Tokarczyk z referatu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, poszukiwani są kierowca samochodu i jeden z pasażerów. Pozostali dwaj pasażerowie zostali zatrzymani w trakcie pościgu.

„W tej chwili trwają zintensyfikowane czynności, aby zatrzymać kierowcę i jednego z pasażerów. Ze względu na dobro toczącego się postępowania nie udzielamy w tym momencie więcej informacji” - zaznaczył Tokarczyk.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ul. Księcia Józefa w w Krakowie. Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę razem z policjantami z CBŚP chcieli skontrolować tam osobowe audi. Jego kierowca nie zatrzymał się na wezwanie, a uciekając potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej, który doznał silnych potłuczeń ciała. Mężczyzna wyszedł już ze szpitala; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W trakcie ucieczki audi staranowało samochód służbowy SG oraz dwa inne pojazdy. Funkcjonariusze SG, chcąc zatrzymać oddalające się auto, oddali strzały w jego kierunku. W wyniku tych strzałów jeden z pasażerów samochodu został lekko ranny - otrzymał postrzał w bark, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, obecnie jest hospitalizowany.

Po strzałach kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wtedy wraz z jednym z pasażerów uciekł z miejsca zdarzenia. Pozostałą dwójkę udało się zatrzymać.

Postępowanie w sprawie przebiegu zdarzenia będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza.