Zaćmienie Słońca w USA - TRANSMISJA

Udostępnij

W poniedziałek, 21 sierpnia, na terenie Stanów Zjednoczonych będzie można obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Specjalnie dla czytelników portalu Niezależna.pl prezentujemy nagranie z Nowego Jorku.

Całkowite zaćmienie, czyli zasłonięcie tarczy Słońca przez Księżyc, rozpocznie się od stanu Oregon na Zachodzie USA około godziny 19.15 czasu polskiego, a zakończy w Karolinie Południowej na Wschodzie USA ok. godziny 20.50 czasu polskiego.

Co ciekawe, jest to pierwsze od ponad 100 lat całkowite zaćmienie Słońca, które będzie można obserwować tylko w Stanach Zjednoczonych - w żadnym innym państwie zaćmienie nie będzie całkowite. Całkowite zaćmienie obejmie 14 stanów, a największym miastem, w którym Słońce zniknie całkowicie, będzie Nashville w stanie Tennessee. Moment całkowitego zaćmienia potrwa około 2 minut, a samo zjawisko będzie się "przemieszczało" z prędkością ponad 3500 km/h.

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy Maciejowi Rusińskiemu, szefowi Klubów Gazety Polskiej Ameryki Północnej.

Źródło: nasa.gov, timeanddate.com, astronomy.com
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts