Oni nie przyznają się do błędów ws. imigrantów. Bo to byłoby dla nich „polityczne samobójstwo"

Youtube.com/print screen

  

Na twitterowym koncie Parlamentu Europejskiego umieszczono kilkuminutowy film, który mówi, że migranci i uchodźcy powinni... inspirować Europejczyków! Opublikowano go zaledwie kilka godzin przed zamachami w Barcelonie i Cambrils. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki uważa, że politycy opowiadający się za otwartą polityką imigracyjną nie zmienią zdania, bo oznaczałoby to dla nich „polityczne samobójstwo".

W Europie Zachodniej większość partii politycznych, większość polityków, którzy rządzą, lub którzy aspirują do rządzenia, to są ludzie, którzy właśnie są odpowiedzialni za tą bezrefleksyjną, nadmiernie otwartą politykę imigracyjną. I teraz zmiana tej polityki oznaczałaby dla nich polityczne samobójstwo

- powiedział dziś rano w Jedynce Polskiego Radia europoseł.

Jego zdaniem politycy lewicowi i liberalni sądzą, że dzięki przyjmowaniu uchodźców do Europy "będzie łatwiej im wygrywać wybory, bo uważają, że te masy ludności napływowej raczej nie będą głosować na partie tradycyjne, chrześcijańskie, konserwatywne, narodowe, tylko będą głosować raczej na lewicę".

CZYTAJ WIĘCEJ: Taki film opublikował Parlament Europejski. Tuż przed krwawymi zamachami w Hiszpanii

Czarnecki był pytany także o film krótkometrażowy, zamieszczony na Twitterze Parlamentu Europejskiego w czwartek, kilka godzin przed zamachem w Barcelonie. W materiale wideo wypowiedziała się m.in. szwedzka europosłanka Cecilia Wikstroem tłumacząc, jakie korzyści może przynieść Europie przyjmowanie uchodźców.

Czarnecki zaznaczył, że wypowiedź europosłanki "jest jej stanowiskiem indywidualnym, nie jest to stanowisko Parlamentu Europejskiego". Wyjaśnił, że "decyzja, żeby taki film w okresie wakacyjnym umieścić, nie była w ogóle dyskutowana na prezydium Parlamentu Europejskiego".


Wyjaśnię tę sprawę jeszcze w tym tygodniu, jak będę w Brukseli - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, co proponuje rząd. NOWE ZAŁOŻENIA tarczy antykryzysowej

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/gov.pl

  

Tarcza antykryzysowa, która ma pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie epidemii koronawirusa, ma zostać rozszerzona. Pomoc otrzymają m.in. rolnicy czy większe firmy, zatrudniające od 10 do 49 osób. Zobacz najważniejsze założenia pomocy dla przedsiębiorców, jakie dziś zaprezentowano.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o nowych rozwiązaniach dotyczących pomocy dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Wartość zaproponowanej pomocy wyniesie 11 miliardów złotych.

[polecam:https://niezalezna.pl/321736-rzad-rozszerza-tarcze-antykryzysowa-wartosc-pomocy-wyniesie-ponad-11-miliardow-zlotych]

Jesteś przedsiębiorcą? Przeczytaj - oto nowe założenia tarczy antykryzysowej:

 1. Większe firmy także ze zwolnieniem z ZUS-u na 3 miesiące - Znacznie rozszerzony będzie krąg przedsiębiorców, którzy skorzystają z 3-miesięcznych wakacji składkowych w ZUS-ie. Dotychczas takie zwolnienie z ZUS-u dotyczyło samozatrudnionych oraz mikrofirmy zatrudniające do 9 pracowników. Po zmianach z wakacji składkowych skorzystają także firmy, które zatrudniają od 10 do 49 osób. Państwo pokryje połowę składek na ZUS tym przedsiębiorstwom pod warunkiem, że w tym okresie utrzymają zatrudnienie. Mechanizm pozytywnie wpłynie na zmniejszenie zwolnień pracowników.
 2. Dłuższe postojowe dla samozatrudnionych i pracowników na umowie cywilnoprawnej - Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także zatrudnione w ramach umowy cywilnoprawnej będą otrzymywały przez 3 miesiące świadczenie w wysokości 2 tys. złotych. Pierwotnie wsparcie miało być udzielone na okres 1 miesiąca.
 3. Zasiłek dla rolników objętych kwarantanną - Rolnicy i pracujący z nimi domownicy mogą liczyć na zasiłek w wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia, jeśli ze względu na obowiązkową kwarantannę lub pobyt w szpitalu w związku z koronawirusem nie mogą wykonywać swojej pracy.
 4. Rozszerzenie świadczeń ochrony miejsc pracy na NGO - Organizacje pozarządowe, pożytku publicznego i zajmujące się wolontariatem będą mogły skorzystać ze wsparcia na rzecz ochrony miejsc pracy, jakie oferuje państwo.
 5. Zabezpieczenie środków finansowych służących powstrzymaniu COVID-19 przed egzekucją - Jeśli ktoś przeznacza środki finansowe na walkę z koronawirusem, nie będą one podlegały egzekucji w ramach: postępowania cywilnego, czynności komorników sądowych, administracyjnych organów egzekucyjnych.
 6. Nielimitowany internet w ramach dostępu do GOV.PL i usług medycznych online - Korzystający z telefonu komórkowego dostaną nielimitowany internet w ramach dostępu do „publicznych” stron internetowych. Dotyczy to m.in. stron w domenie gov.pl, usług umożliwiających zdalną diagnostykę medyczną, usług e-learningu umożliwiających zdalną pracę nauczycieli i uczniów;
 7. Wsparcie eUsług w służbie zdrowia - Placówki ochrony zdrowia otrzymają dostęp do szybkiego internetu, a także sprzęt, który umożliwi im prowadzenie zdalnej diagnostyki medycznej. Podobne wsparcie zyskają seniorzy czy osoby niepełnosprawne. Zapewnione zostaną im urządzenia oraz usługi, dzięki którym będą mogli wykonywać codzienne aktywności – jak choćby korzystanie z usług ochrony zdrowia w sposób zdalny. Na to wsparcie przekazana będzie jednorazowa dotacja z budżetu państwa w wysokości 87 mln zł.
 8. Szybsza realizacja Funduszu Szerokopasmowego i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - Jeszcze w tym roku uruchomiony będzie Fundusz Szerokopasmowy, dzięki któremu zapewni się obywatelom dostęp do podstawowych e-usług społecznych. Pierwotnie program miał ruszyć dopiero w 2021 roku. Przyspieszony ma być także rozwój Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej tak, aby wszyscy obywatele na równych zasadach mogli korzystać z dostępu do internetu.
 9. Szkoły ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem do pracy zdalnej - Nowe rozwiązania to także wsparcie w wyposażeniu szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne oraz oprogramowanie do prowadzenia zajęć zdalnych. 
 10. Uproszczenie działania usług pocztowych - przesyłka listowa będąca przesyłką rejestrowaną będzie mogła być doręczona do skrzynki pocztowej bez konieczności składania wniosku na poczcie; przesyłki kurierskie będą mogły być dostarczane z pominięciem obowiązku uzyskania potwierdzenia odbioru. Zmiany pozwolą z jednej strony  zapewnić ciągłość świadczenia usług pocztowych, a z drugiej – zwiększą bezpieczeństwo obywateli.
 11. Wydłużenie terminów administracyjnych – m.in. dla posiadaczy pojazdów - Jeżeli upłynął termin ważności: prawa jazdy, uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia okresowego, badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy – na uzupełnienie formalności będzie 30 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Jeżeli termin ważności pozwoleń czasowych i tablic rejestracyjnych upłynął w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, będzie 14 dni na dopełnienie formalności licząc od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. W stanie epidemii lub okresie zagrożenia epidemicznego zawiesza się przeprowadzanie badań lekarskich i psychologicznych, a także przedłużanie ważności orzeczeń, dla maszynistów i pracowników kolejowych.  Wydłużony będzie okres obowiązywania certyfikatów audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego - o okres stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts