W Brukseli się wściekną. Dziś Węgrzy jasno wyrazili swoje zdanie

– Węgrzy znów muszą dziś bronić granic kraju – powiedział prezydent kraju Janos Ader podczas uroczystości w Budapeszcie z okazji święta państwowego, Dnia św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Z kolei szef węgierskiego MON Istvan Simicsko stwierdził, że „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

Prezydent Janos Ader
keh.hu

Bezpieczeństwo oznacza dziś co innego niż choćby dekadę temu: znów musimy bronić naszych granic, musimy bronić tego niezależnego, wolnego i europejskiego kraju, który uformowała ofiara, charakter i praca milionów Węgrów 
– mówił Ader podczas uroczystości promocji oficerów na placu Kossutha.

Jak dodał, w niecałe 30 lat pod odzyskaniu przez Węgry niepodległości „powinniśmy znów zdać sobie sprawę, że tylko to może być naprawdę nasze, co jesteśmy w stanie wciąż od nowa obronić”.

Minister obrony narodowej Istvan Simicsko podkreślił zaś podczas uroczystości, że święto założenia państwa to zarazem święto wiary chrześcijańskiej Węgrów.

Tylko otrzymana od świętego Stefana wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu 
– podkreślił Simicsko. Tymczasem – zaznaczył – wygląda na to, że „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

Jego zdaniem, aby dzieci i wnuki mogły żyć jako Węgrzy i zachować Węgry, należy obronić granice kraju i występować przeciwko takim zagrożeniom jak masowa nielegalna imigracja czy terroryzm.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Istvan Simicsko #Węgry #Węgrzy #Bruksela #Janos Ader

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo