Pomylili flagi Polski i Indonezji. Żenująca wpadka na igrzyskach

/ pixabay.com

  

Władze Indonezji są oburzone pomyłką organizatorów Igrzysk Południowoazjatyckich w Malezji, którzy podczas ceremonii otwarcia rozdali VIP-om albumy, gdzie Indonezja jest przedstawiona pod biało-czerwoną flagą Polski, zamiast własną – czerwono-białą.

- Ta pomyłka jest dla nas wyjątkowo bolesna – oświadczył w niedzielę indonezyjski minister ds. młodzieży i sportu Imam Nachrowi.

Szef komitetu olimpijskiego Indonezji Erick Thohir zarzucił z kolei organizatorom igrzysk niedbalstwo i zażądał natychmiastowego wycofania albumu. Jak zauważył, tylko indonezyjska flaga została pomylona z flagą innego państwa.

Przyjaźń jest czymś, co w sporcie nakazuje tradycja, ale pomyłki dotyczącej tożsamości narodowej nie sposób usprawiedliwić 

– zaznaczył.

Błąd organizatorów 29. Igrzysk Południowoazjatyckich spotkał się z powszechnym oburzeniem w społeczeństwie Indonezji.

"#shameonyoumalaysia" jest obecnie najpopularniejszym oznaczeniem na Twitterze 

– pisze w komentarzu agencja Associated Press.

Jak podkreślił jeden z użytkowników, czerwono-białe barwy symbolizują bohaterstwo walki o niepodległość Indonezji, a to sprawia, że pomyłkę Malezyjczyków trudno wybaczyć.

Rzecznik malezyjskiego komitetu olimpijskiego zapowiedział, że jego przewodniczący oraz malezyjski minister sportu spotkają się z Imamem Nachrowim, ministrem ds. młodzieży i sportu Indonezji, aby osobiście przedstawić przeprosiny.

Ogromnie nam przykro z powodu tej feralnej pomyłki – zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Black Hawki wysłane na zalane tereny

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Trwa akcja uszczelniania przerwanej grobli w Izbiskach (woj. podkarpackie). W akcji bierze udział m.in. będący na wyposażeniu Straży Granicznej śmigłowiec Kania. Tereny zagrożone będą także patrolowały policyjne Black Hawki - poinformowały służby podlegające MSWiA.

Jak powiedział rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, w Izbiskach na terenie województwa podkarpackiego pękła grobla. Rzecznik dodał, że trwają tam próby jej załatania przez zrzucanie do wyrwy z powietrza tzw. big bagów czyli ładunków uszczelniających w postaci kilkusetkilogramowych worków z piaskiem.

W akcji bierze udział śmigłowiec Kania będący na wyposażeniu Straży Granicznej. Z informacji KG SG wynika, że akcja uszczelniania grobli rozpoczęła się tam około godz. 17.

Śmigłowiec Straży Granicznej przeniósł już kilkanaście worów uszczelniających do wyrwy w grobli. Kolejnych kilkadziesiąt czeka na przeniesienie. Cały czas trwa akcja uszczelniania grobli 

– powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

Dodał, że "nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych gospodarstw".

Nie ma potrzeby ewakuacji. Jednak mamy do dyspozycji sprzęt i jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi ją przeprowadzić 

– zaznaczył rzecznik.

Dodał, że "w tej chwili kilkanaście gospodarstw jest podtopionych". Woda wdarła się do piwnic natomiast mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby ich ewakuacji" – stwierdził.

Na miejsce wysłane zostały także policyjne Black Hawki.

Policja, poza czynnościami wykonywanymi na ziemi bezpośrednio przez policjantów, włącza do akcji również policyjne lotnictwo, m.in. Black Hawki, które będą wykorzystane na terenach zalewowych do patrolowania i ewentualnej ewakuacji ludzi przy użyciu wyciągarek 

- powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Black Hawki będą wykorzystywane do ewentualnego poszukiwania osób zaginionych, lub ujawniania ewentualnych szabrowników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl