Moment, w którym zginął terrorysta z Cambrils, uchwycony przez świadka (WIDEO 18+)

/ SkyNews/printscreen

  

Portal "Sky News" opublikował amatorskie nagranie, na którym widać, jak policja zabija jednego z zamachowców, którzy Audi A3 wjechali w tłum ludzi w Cambrils. Świadek zdarzenia mówił, że widział mężczyznę z bronią w ręku ubranego w "coś srebrnego" tuż przed tym, gdy został zastrzelony przez policję.

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad 100. Sprawca ataku, do którego przyznało się IS, wciąż pozostaje na wolności. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach w Barcelonie! Są zabici i ranni – wstrząsające WIDEO (+18)

Z kolei nad ranem w kurorcie Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi i radiowóz, raniąc siedem osób - podały media. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Po Barcelonie zamach w Cambrils! Pięciu terrorystów nie żyje – WIDEO z momentu ataku

Wideo nagrane przez brytyjskiego turystę przedstawia mężczyznę w pomarańczowej koszulce, z atrapą pasu szahida przymocowanym do klatki piersiowej. Mężczyzna trzyma w ręce jakiś przedmiot i krzyczy coś do funkcjonariuszy.

Sky News/printscreen

Jeden z policjantów oddaje strzały ostrzegawcze, jednak mężczyzna się nie poddaje. Padają strzały i terrorysta się przewraca. Po chwili jednak wstaje i nadal idzie w kierunku policjantów.

Kolejny policjant krzyczy do zamachowca by padł na ziemię, jednak ten się nie poddaje. Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna w pomarańczowej koszulce zostaje zastrzelony i pada twarzą w dół na środku ulicy.

W sieci krąży jeszcze jedno nagranie przedstawiające trzech innych zabitych terrorystów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: news.sky.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Sulechowie zlikwidowano nielegalny salon gier

/ KMP Zielona Góra

  

Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych, który działał w Sulechowie w powiecie zielonogórskim. Znajdowały się w nim cztery automaty – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

"Do salonu wpuszczane były tylko osoby znane i zaufane. Miejsce to zostało namierzone przez dzielnicowych z Sulechowa. Podczas wtorkowej akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji"

– powiedziała Stanisławska.

Dodała, że urządzenia zostały zabezpieczone w magazynie Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie, który będzie prowadził postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za nielegalną organizację gier hazardowych grozi grzywna i do trzech lat więzienia. W przypadku automatów grzywna może sięgnąć nawet 100 zł od jednego urządzenia – co wynika z zapisów Ustawy o grach hazardowych.

Z wysoką karą pieniężną musi liczyć się również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Stanisławska przypomniała, że prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego czy innych ośrodków gry. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl