W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad 100. Sprawca ataku, do którego przyznało się IS, wciąż pozostaje na wolności. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach w Barcelonie! Są zabici i ranni – wstrząsające WIDEO (+18)

Z kolei nad ranem w kurorcie Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi i radiowóz, raniąc siedem osób - podały media. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Po Barcelonie zamach w Cambrils! Pięciu terrorystów nie żyje – WIDEO z momentu ataku

Wideo nagrane przez brytyjskiego turystę przedstawia mężczyznę w pomarańczowej koszulce, z atrapą pasu szahida przymocowanym do klatki piersiowej. Mężczyzna trzyma w ręce jakiś przedmiot i krzyczy coś do funkcjonariuszy.

Sky News/printscreen

Jeden z policjantów oddaje strzały ostrzegawcze, jednak mężczyzna się nie poddaje. Padają strzały i terrorysta się przewraca. Po chwili jednak wstaje i nadal idzie w kierunku policjantów.

Kolejny policjant krzyczy do zamachowca by padł na ziemię, jednak ten się nie poddaje. Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna w pomarańczowej koszulce zostaje zastrzelony i pada twarzą w dół na środku ulicy.

W sieci krąży jeszcze jedno nagranie przedstawiające trzech innych zabitych terrorystów.