Trwa obława na zamachowców. Kim jest terrorysta z Barcelony?

/ twitter.com/skynews

  

Cały czas trwa pościg za terrorystą, który wynajętą furgonetką wjechał w tłum pieszych w Barcelonie i zabił 13 osób, raniąc przy tym ponad 100. Zamachowiec zbiegł i do tej pory nie został schwytany. Służby informują, że poszukują mężczyzny w wieku ok 20 lat i wzroście ok. 170 cm. Z relacji świadków wynika, że był on ubrany w biały t-shirt w niebieskie paski.

Policja potwierdza, że zatrzymano dwie osoby powiązane z zamachem, jednak nadal nie udało się schwytać terrorysty, który prowadził furgonetkę. Coraz więcej wiadomo natomiast na temat tożsamości zamachowców. Dwaj zatrzymani przybyli do Hiszpanii z afrykańskiej enklawy Melilla na wschodnim wybrzeżu Maroka. Do zatrzymań terrorystów doszło w miejscowości Ripoll i Alcanar.
 
Okazuje się, że jednym z zatrzymanych jest Driss Oukabir, z pochodzenia Marokańczyk, który do Hiszpanii przyjechał z Marsylii. Z wcześniejszych komunikatów wynikało, że policja zidentyfikowała go właśnie jako kierowcę furgonetki, ponieważ to na jego nazwisko wynajęty został samochód. Tymczasem z informacji Sky News wynika, że Driss Oukabir zgłosił się na komisariat w Ripoll i oddał w ręce policji po tym, gdy – jak twierdzi – zobaczył w telewizji swoje zdjęcie z informacją, że to on jest poszukiwanym terrorystą z Barcelony.

Driss Oukabir twierdzi, że jego dokumenty zostały skradzione, a on sam w czasie zamachu przebywał w Ripoll, a nie w Barcelonie.

Mężczyzna jest znany policji. Ma kryminalną przeszłość.  28-letni Driss Oukabir mieszkał przez chwilę w rejonie południowej Francji, jednak kilka lat temu otrzymał pozwolenie na pobyt w Hiszpanii i tam się właśnie przeniósł. Zamieszkał w Ripoll. Kilka lat temu został już skazany za akt przemocy. Przebywał w więzieniu i wyszedł na wolność w 2012 roku.

Tymczasem „The Guardian” informuje, że mężczyzna od pewnego czasu pozostawał w zainteresowaniu służb i antyterrorystów. Ujawniono, że na początku tego roku był on w Madrycie. Teraz służby sprawdzają, gdzie dokładnie wówczas przebywał i z kim się tam spotkał.

Sam Oukabir stanowczo zaprzecza, jakoby miał coś wspólnego z zamachem w Barcelonie. Policja sprawdza wersję wydarzeń przedstawioną przez Drissa Oukabira i nie wyklucza, że prawdziwym sprawcą masakry w Barcelonie jest jego brat Moussa.

Jak dotąd kierowcy furgonetki z Barcelony cały czas nie udało się zatrzymać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Sky News, theguardian.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts