Operacja ukraińska Moskwy w Polsce

  

Pisałem już o zarządzaniu refleksyjnym, czyli dostarczaniu tak wypreparowanych i sfałszowanych wiadomości, aby odbiorca sam doszedł do wniosków, do jakich chcemy go przekonać. Dziś konkretny przykład.

Gdy rosyjska propaganda głosi, że największe niebezpieczeństwo dla Polski stanowi Ukraina, a Rosja nie jest żadnym zagrożeniem, gdyż nie wysuwa roszczeń terytorialnych, jej skuteczność jest niewielka. Tezę tę łykają tylko najgłupsi poputczicy i ludzie najbardziej zaczadzeni nienawiścią do Ukrainy, która przesłania im Polskę i nasze interesy strategiczne. Polska może stracić historyczną szansę i zginąć, byleby wywołać antyukraińską histerię. Abstrahuję tu od osób działających z premedytacją, aby złymi emocjami budować pozycję polityczną, jak kiedyś Miloszewić w Serbii.

Skuteczniejsze jest jednak propagowanie przez agenturę i pożytecznych idiotów tez cząstkowych i pozostawienie wyciągania wniosków Braunowi i innym.

Przede wszystkim pokazuje się, że na Ukrainie istnieje tylko Swoboda, zwana banderowcami. Współcześni banderowcy są tymi samymi, co z okresu wojny. Ukraińcy rozwijają kult UPA, ponieważ UPA mordowała Polaków na Wołyniu. W Polsce przebywa już milion, dwa, trzy – w zależności od fantazji – Ukraińców. Do Polski z Ukrainy przemycana jest masowo broń dla Ukraińców (tu pożyteczny dla operacji jest Michalkiewicz). Ukraińcy są odwiecznymi wrogami Polaków i o niczym innym nie myślą, tylko o tym, jak nas mordować i przyłączyć do Ukrainy pół Polski.

Temu obrazowi towarzyszy odpowiednio spreparowany obraz Rosji, kraju obrońcy chrześcijaństwa, atakowanego przez zdegenerowany Zachód – zwłaszcza USA. Rosja to jedyny kraj, który może powstrzymać ukraińską agresję i zapewnić pokój na Wschodzie (Zapałowski).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl