A jednak Craig. Daniel Craig

/ mat.pras.

  

Daniel Craig potwierdził w programie Stephena Colberta, że zagra główną rolę w najnowszym "Bondzie". Choć nieoficjalnie media informowały o tym od kilku tygodni, sam aktor aż do wtorku trzymał fanów w niepewności. Ostatnia, 24. odsłona przygód Jamesa Bonda pt. "Spectre" zarobiła prawie miliard dolarów. Czy "Bond 25" odniesie podobny sukces?

Najnowszy film z serii o agencie 007 od kilku tygodni budzi duże emocje - wszystko za sprawą spekulacji dotyczących głównej roli. Najpierw w świat poszła informacja o tym, że to Daniel Craig po raz piąty wcieli się w Bonda, później okazało się, że ani producenci, ani sam aktor nie potwierdzili tych doniesień. Ostatecznie jednak, we wtorek wieczorem, Daniel Craig w programie telewizyjnym  Stephena Colberta potwierdził, że to on zagra w nowym "Bondzie":

Zawsze tego chciałem, po prostu potrzebowałem przerwy

- powiedział aktor, który od jakiegoś czasu zarzekał się, że rola w "Spectre" była jego ostatnią przygodą z agentem 007.

Craig jak dotąd zagrał w „Casino Royale” (2006), „007 Quantum of Solace” (2008), „Skyfall” (2012) i zamykającym serię „Spectre” (2015). Ostatnia, 24. odsłona przygód Jamesa Bonda zarobiła prawie miliard dolarów. O tym, czy najnowsza część serii odniesie podobny sukces, przekonamy się dopiero w listopadzie 2019 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: 25 twarzy Jamesa Bonda

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl