Mężczyzna wtargnął do siedziby radia. Policja otoczyła budynek

  

Niepokojące komunikaty napływają z Holandii. Publiczny nadawca radiowo-telewizyjny NOS poinformował, że do budynku holenderskiego radia 3FM w Hilversum wtargnął uzbrojony mężczyzna. Budynek otoczyła policja.

Według NOS mężczyzna, który wcześniej groził dwóm osobom, wtargnął ok. Godz. 8:00 do budynku. Miał przy sobie nóż.

- W budynku holenderskiego radia 3FM w mieście Hilversum pod Amsterdamem doszło w czwartek rano do incydentu. Być może wzięto zakładników – wynika z komunikatu w tej sprawie.

W sprawie zdarzenia dociera jednak sporo sprzecznych informacji. NOS podaje również, że policja znalazła nóż w pobliżu budynku, a audycje radia 3FM są nadawane bez zakłóceń.

Z najnowszych informacji w tej sprawie wynika jednak, że holenderska policja zatrzymała już mężczyznę, który faktycznie wziął zakładniczkę i przetrzymywał ją w budynku radia 3FM w mieście Hilversum pod Amsterdamem. Mężczyzna wczęśniej groził kobiecie, a następnie wszedł z nią do budynku.

- Kobieta jest już bezpieczna - podała agencja prasowa ANP.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozpoczął się proces Piotra Dudy przeciwko Lechowi Wałęsie

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się dziś proces o naruszenie dóbr osobistych z powództwa przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy przeciwko Lechowi Wałęsie.

W sądzie nie stawił się nikt ze strony pozwanej. Sąd zdecydował jednak, że odbierze zeznania od obecnego w sądzie Piotra Dudy.

Sprawa dotyczy wpisu b. prezydenta RP na Facebooku z lutego 2019 r. Wałęsa opublikował wówczas grafikę przedstawiającą oddział funkcjonariuszy ZOMO wraz ze wskazaniem, że jednym z nich jest Piotr Duda. Pod zdjęciem był też podpis: "Piotr Duda kiedyś stał tam, gdzie stało ZOMO, a teraz stoi tam, gdzie jest +Solidarność+". Prawnicy lidera związku skierowali do Wałęsy przedsądowe wezwanie do przeprosin w ciągu 48 godzin.

Post został usunięty. Wałęsa napisał:

"Panie Piotrze Duda. Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał Pan tam gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem. Pomylono jednostki. W rzeczywistości służył Pan w dywizji powietrzno desantowej. Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my ludzie Solidarności".

Piotr Duda ma 57 lat. Do "Solidarności" należy od 1980 r., kiedy zaczął pracę w Hucie Gliwice na stanowisku tokarza. W latach 1981-83 odbywał służbę wojskową jako komandos w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej, w tym w siłach ONZ w Syrii. Funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" pełni od października 2010 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts