To było niesamowite! Pierwszy taki pokaz w Warszawie od 1939 roku

Wczoraj wieczorem na warszawskim placu Teatralnym odbył się festyn. „Nam twierdzą będzie każdy próg”, organizowany przez Fundację Niezależne Media i Narodowe Centrum Kultury. Jego zwieńczeniem był  pokaz sztucznych ogni. Jak napisał redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, był to pierwszy taki pokaz z okazji 15 sierpnia od 1939 roku.

Pokaz sztucznych ogni w Warszawie z okazji 15 sierpnia
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

W 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej odbył się festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg”. Koncert rozpoczął występ dwóch znanych bardów Pawła Piekarczyka i Leszka Kołakowskiego, którzy zaprezentowali wariacje znanych żurawiejek. Później wystąpili m.in. Halina Mlynkova, Lilu, Fala, Dominika Świątek czy Sylwester Domański.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tłumy na koncercie wszyscy śpiewali patriotyczne piosenki FOTORELACJA

Przed sceną zgromadziło się kilkaset osób, które wspólnie zaśpiewały patriotyczne pieśni. Imprezę zakończył kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Pokaz niesamowity i pod pewnym względem wyjątkowy. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, zwrócił uwagę, że jest to „pierwszy pokaz sztucznych ogni z okazji 15 sierpnia od 1939 roku”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tomasz Sakiewicz: Dziękuję za to, że jesteście z nami przez tyle lat. Dziękuję, że będziecie

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Warszawa #sztuczne ognie #Bitwa Warszawska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo