Setki imigrantów próbowały dotrzeć do Europy

/ Irish Defence Forces; LE Eithne Operations / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Hiszpańskie morskie służby ratunkowe uratowały na Morzu śródziemnym 339 imigrantów, którzy chcieli dostać się z Maroka do Europy. Przetransportowano ich do miejscowości Tarifa leżącej nad Cieśniną Gibraltarską.

Imigranci pochodzą z państw Afryki Subsaharyjskiej i Maghrebu. Jak podają hiszpańskie media, akcja ratunkowa trwała od wczorajszego wieczora, do dzisiejszego poranka.

Dziennik "El Pais" zaznaczył, że padł tegoroczny rekord, jeśli chodzi o liczbę uchodźców uratowanych jednego dnia przy hiszpańskich wybrzeżach. Poprzedni rekord odnotowano 15 czerwca, gdy jednego dnia uratowano 294 osoby.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) poinformowała, że prawdopodobnie w tym roku liczba migrantów, którzy dotrą do Hiszpanii drogą morską, przewyższy liczbę migrantów przypływających do Grecji.

Do 6 sierpnia do Hiszpanii drogą morską dotarło 8183 imigrantów, czyli ponad trzy razy więcej niż odnotowano w tym samym okresie w 2016 roku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wszedł do cudzego domu i... zaniemówił

zdjęcie ilustracyjne / Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Plan był prosty - w czasie, gdy 40-letnia kobieta stała na czatach, jej 48-letni partner miał wykorzystać otwarte drzwi tarasu i wejść do jednego z domów na osiedlu Działki w Chełmie. Niedoszły złodziej musiał mieć nietęgą minę, gdy w środku natknął się na... niczego nie podejrzewających domowników.

Z relacji pokrzywdzonych, którzy całą sprawę zgłosili natychmiast policji wynikało, że do ich salonu przez otwarte drzwi tarasowe wszedł nieznajomy mężczyzna.

Był w towarzystwie kobiety, która pozostała na zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, niedoszły złodziej był tak zaskoczony widokiem domowników, że nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojej obecności w ich domu.

Po chwili, jakby nigdy nic, wyszedł tą samą drogą, którą próbował się włamać i wraz z towarzyszką uciekł.

Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu zatrzymali nieopodal tego miejsca odpowiadające rysopisowi osoby. Okazało się, że to 40-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Chełma. Z ich udziałem wykonywane są dalsze czynności procesowe. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
- relacjonuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl