Pazdan na celowniku klubów z Anglii

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Michał Pazdan od dawna marzy o zagranicznym transferze i wiele wskazuje na to, że jego marzenia spełnią się w tym oknie transferowym. Obrońcą Legii zainteresowanych jest kilka zachodnich klubów. Angielskie media informują, że chrapkę na pozyskanie reprezentanta Polski ma Newcastle United.

Pazdan nie ukrywał, że w przyszłości chciałby zagrać w ligach niemieckiej lub angielskiej. Reprezentujący piłkarza w Niemczech Tomasz Hajto nie zdołał mu jednak znaleźć pracodawcy - Pazdanem zainteresowany był co prawda Eintracht Frankfurt, ale gdy przyszło do konkretów, niemiecki klub nie wysłał do Legii oficjalnej oferty.

Inaczej może być w przypadku Newcastle United. Dla „Srok” nie jest problemem klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie wiążącym Pazdana z Legią. Wynosi ona 2,5 miliona euro, choć przy Łazienkowskiej można usłyszeć, że Legia puści Pazdana już za milion euro mniej. Zdaniem „The Telegraph” Pazdana w Newcastle widziałby menedżer Rafa Benitez, który latem chce wzmocnić linię defensywy. Benitez ceni Pazdana za udane występy w reprezentacji Polski i europejskich pucharach, a kwota jaką trzeba wyłożyć za Polaka nie jest wysoka.

Innym angielskim klubem, który chce Pazdana, jest Crystal Palace.

Pazdanem interesuje się także Betis Sewilla. Obrońca Wojskowych miałby zastąpić w klubie z Andaluzji Germana Pezzellę, który ma przenieść się do Interu Mediolan.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki
Tagi

Wczytuję komentarze...

"Terytorialsi" ćwiczyli wspólnie z policjantami

/ terytorialsi.wp.mil.pl

  

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli wspólnie z funkcjonariuszami policji z Mielca. Tematem szkolenie było m.in. działanie w sytuacjach kryzysowych – poinformował rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura.

W ćwiczeniach, które odbyły się na terenie Radomyśla Wielkiego, udział wzięli żołnierze z 331. Kompanii Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy.

Jak podkreślił kpt. Sura, żołnierze wraz z policjantami wspólnie patrolowali teren objęty „działaniami kryzysowo-poszukiwawczymi”. „Scenariusz przewidywał m.in. zatrzymania osób stwarzających zagrożenie dla społeczności lokalnej oraz przejęcie i zabezpieczenie budynków ważnych dla użyteczności publicznej” - dodał.

Były to pierwsze ćwiczenia, które żołnierze z Dębicy realizowali po podpisaniu na początku lutego br. porozumienia pomiędzy dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej a komendantem głównym policji i komendantem Państwowej Straży Pożarnej o współpracy w zakresie m.in. działań ratowniczych i poszukiwawczych.

Zdaniem dowódcy dębickich Terytorialsów ppłk. Rolanda Waszkowiaka, dzięki wspólnym ćwiczeniom żołnierze mogli pokazać w praktyce swoje umiejętności, które zdobyli podczas trzyletniego szkolenia. „Służba w WOT jest ciężka, ale przynosi wiele satysfakcji, choćby podczas takich wspólnych ćwiczeń” – dodał.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług została powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Brygada liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts