Krótka pamięć Schetyny. Polacy przypomnieli mu, jak PO „pomagało” poszkodowanym

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef MSWiA apelował już do polityków opozycji, która „chce wykorzystać ludzką tragedię do lansu”. Zwracał się do polityków by „nie lansowali się na krzywdzie i nie prowadzili kampanii w sytuacji, gdy prowadzona jest akcja ratunkowa". Politycy opozycji atakują rząd w sieci. Grzegorz Schetyna pisze o „państwie teoretycznym” pouczając jak powinna wyglądać pomoc. Głos zabrali Polacy, którzy oczekiwali takiej pomocy od rządu PO-PSL. I niejednokrotnie się jej nie doczekali.

Premier Beata Szydło przybyła wczoraj do miejscowości Rytel, gdzie od poniedziałku strażacy wraz z wojskiem usuwają z koryta rzeki Brda powalone przez nawałnice drzewa.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że do gmin trafiły już pieniądze, które zostaną przekazane poszkodowanym.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Nawet ludzką tragedię wykorzystują do ataku na rząd. Opozycja coś zrozumie po słowach szefa MSWiA?

Opozycja totalna nie ustaje w wysiłkach, by dezawuować działania służb podległych rządowi Zjednoczonej Prawicy.

Szef PO przekonuje, że rząd nie radzi sobie w tej sytuacji.

 

Wspomniał też o państwie teoretycznym. Może zapadł mu w pamieć słynny cytat ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. „Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie” – mówił niegdyś o rządach Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dziś przewodniczący PO używa takich właśnie słów. Użytkownicy sieci przypomnieli jednak, jak Schetyna działał będąc u władzy. Komentarze mówią same za siebie:

Chodzi o dotkniętą przez powódź Bogatynię na Dolnym Śląsku. Ówczesny marszałek sejmu Grzegorz Schetyna i prezydent Bronisław Komorowski przylecieli na miejsce śmigłowcem.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Polscy lekarze ruszyli na pomoc Włochom. Specjaliści będą pomagać na intensywnej terapii w Lombardii

Przywitanie polskich lekarzy / https://twitter.com/PLinMilano - Konsulat Polski w Mediolanie

  

"Do Brescii w Lombardii, dotkniętej przez epidemię koronawirusa gesty solidarności napłynęły z dwóch krajów, które miały zawsze bardzo trudną historię: z Albanii i Polski"- tak agencja Ansa pisze o przyjeździe ekip medycznych z Tirany i Warszawy.

W poniedziałek na północ Włoch samolotem wojskowym przybyło 15 polskich lekarzy i ratowników. W niedzielę rząd Albanii wysłał 30 lekarzy i pielęgniarzy.

Na zdjęciu powyżej lekarze z Albanii.

Ansa cytuje wypowiedzi przedstawicieli polskie ekipy medycznej: "Przeczytaliśmy wszystko , co możliwe o koronawirusie”.

Konsul generalna RP w Mediolanie Adrianna Siennicka, która powitała Polaków na lotnisku we Włoszech, podkreśliła zaś, że w zespole tym są między innymi specjaliści w dziedzinie intensywnej terapii, a ta - jak dodała - jest obecnie priorytetem w Brescii.

 

Przypomina się, że w mieście tym brakuje personelu medycznego, bo wielu lekarzy i pielęgniarzy oraz pielęgniarek jest zakażonych koronawirusem.

Przez dziesięć dni polski zespół będzie pomagać włoskim lekarzom w tamtejszym szpitalu polowym.

Włoskie media zamieściły nagrania z przylotu Polaków oraz scenę powitania łokciami, które stało się wszędzie tradycyjnym gestem w czasach epidemii. Montowane są także krótkie filmy w podziękowaniu za pomoc Polaków.

Jedno z nagrań z przylotu polskiej ekipy dostępne jest tutaj.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts