Polska jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Opozycja już zgrzyta zębami?

/ Piotr Galant/Gazeta Polska

  

Polska gospodarka idzie na rekord. Ekonomiści nie mają wątpliwości, że nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Te dane GUS nie zostawiają żadnych złudzeń, że „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Morawieckiego przynosi efekty.

Z udostępnionych dziś przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2017 roku wzrósł o 3,9 proc. rok do roku oraz wzrósł o 1,1 proc. kwartał do kwartału wobec wzrostu w I kw. na poziomie 4,0 proc. W stosunku rok do roku.

To wzrost większy niż ten, który prognozowali wcześniej ekonomiści. Wcześniej zakładali oni, że w II kwartale gospodarka urosła o 3,8 proc. w stosunku rok do roku. Pełne dane o PKB w II kwartale GUS poda 31 sierpnia.

Tymczasem ze wstępnych danych GUS wynika, że w II kwartale PKB:

- wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,1 % w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 4,4%;
 
- niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 3,9% w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. (wobec wzrostu odpowiednio o 4% w I kwartale 2017r.)


Te wyniki jednoznacznie wskazują, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, Polska będzie już liderem tej stawki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, gus.ov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czarzasty zatroszczy się o byłych esbeków? „Odzyskacie wszystkie prawa nabyte”

/ Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Jeżeli będziemy mieli wpływ na współrządzenie emeryci służb mundurowych odzyskają prawa nabyte – zadeklarował w czwartek w Legnicy szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że "lewica szanuje ludzi, którzy pracowali do roku 1990".

Wszystkie prawa nabyte, które żeście państwo uzyskali, mówię do przedstawicieli służb mundurowych, jeżeli lewica będzie miał wpływ na współrządzenie, odzyskacie. Pomogliśmy wam zebrać 300 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, który zwróci wam wasze prawa nabyte. Zostały wam one zabrane pierwszy raz przez PO i potem przez PiS. Prawa nabyte w Polsce żadnej grupie zawodowej nie mogą być zabierane 

- mówił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl