Polska jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Opozycja już zgrzyta zębami?

/ Piotr Galant/Gazeta Polska

  

Polska gospodarka idzie na rekord. Ekonomiści nie mają wątpliwości, że nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Te dane GUS nie zostawiają żadnych złudzeń, że „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Morawieckiego przynosi efekty.

Z udostępnionych dziś przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2017 roku wzrósł o 3,9 proc. rok do roku oraz wzrósł o 1,1 proc. kwartał do kwartału wobec wzrostu w I kw. na poziomie 4,0 proc. W stosunku rok do roku.

To wzrost większy niż ten, który prognozowali wcześniej ekonomiści. Wcześniej zakładali oni, że w II kwartale gospodarka urosła o 3,8 proc. w stosunku rok do roku. Pełne dane o PKB w II kwartale GUS poda 31 sierpnia.

Tymczasem ze wstępnych danych GUS wynika, że w II kwartale PKB:

- wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,1 % w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 4,4%;
 
- niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 3,9% w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. (wobec wzrostu odpowiednio o 4% w I kwartale 2017r.)


Te wyniki jednoznacznie wskazują, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, Polska będzie już liderem tej stawki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, gus.ov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl