Tomasz Sakiewicz: Dziękuję za to, że jesteście z nami przez tyle lat. Dziękuję, że będziecie

Na Placu Teatralnym w Warszawie trwa Festyn Patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” z okazji 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Koncert objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w Festynie, na stronie głównej naszego portalu nad najważniejszymi informacjami umieściliśmy specjalne okno z transmisją prowadzoną przez Telewizję Republika.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Do zgromadzonych na Placu Teatralnym przemówił Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny „Gazety Polskiej”:

- Witam serdecznie, spotykamy się dwa razy w roku w tym miejscu, 3 maja i 15 sierpnia. 3 maja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej, 15 sierpnia pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Taka jest już tradycja, liczmy że ta tradycja już zostanie. Spotkaliśmy się po raz pierwszy w 2006 roku, od tej pory były koncerty na Placu Teatralnym – powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który podkreślił, że patron dzisiejszego koncertu, czyli minister Antoni Macierewicz przebywa w Rytlu, gdzie przeszła nawałnica. Nie jest jednak wykluczone, że dotrze jeszcze dzisiaj do Warszawy, a wtedy jest szansa, że pojawi się na koncercie – mówił Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz podziękował również czytelnikom „Gazety Polskiej” i sympatykom mediów Strefy Wolnego Słowa za okazywane od lat wsparcie.

- Zapraszajcie sms znajomych i przyjaciół, wszystkich tych którzy są dzisiaj w Warszawie, niech przyjeżdżają, będzie wielki pokaz sztucznych ogni na koniec, przyjeżdżajcie tutaj cieszyć się razem z nami Polską Niepodległością. Przyjeżdżajcie się cieszyć jedną z najważniejszych bitew wygraną przez Polskę. Ten wielki sukces to jest dowód na duch Polaków, że są niezwyciężeni, że jesteśmy w stanie pokonać zło, wywalczyć Niepodległość. Dziękuję za to, że jesteście, dziękuję że jesteście z nami przez tyle lat, dziękuję że będziecie - mówił Tomasz Sakiewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo