"Starcie gigantów" dla koneserów

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Starcie gigantów” – pod takim hasłem odbędzie się mecz I rundy okręgowego Pucharu Polski, pomiędzy drużynami Kartoflisk i Baru Ulubiona ETV. To wydarzenie na stołecznej mapie futbolowej jest może nieco niszowe, ale zarazem… modne, bo udział w widowisku zapowiedziało ponad 300 kibiców.

Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 17:00 na stadionie Marymontu, a organizatorzy serdecznie zapraszają sympatyków piłki i… piwa, bo jak podkreślają „nie ma futbolu bez alkoholu”.

Kartofliska.pl Warszawa to drużyna stworzona przez najbardziej znanego w Polsce groundhoppera, Radosława Rzeźnikiewicza. Groundhopping to nic innego jak turystyka stadionowa - zakręceni kibice piłkarscy podróżują po świecie, oglądając mecze rozgrywane na najróżniejszych poziomach rozgrywkowych. Groundhopper cieszy się jak dziecko, gdy uda mu się dotrzeć na mecz drużyn, o których nikt wcześniej nie słyszał.

O meczu Kartoflisk z Barem Ulubiona ETV ma jednak usłyszeć co najmniej Warszawa. Pierwsi namówili do udziału w meczu znanego z MMA Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego i opiniotwórczych dziennikarzy sportowych, jak chociażby Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl czy Żelisława Żyżyńskiego z Canal+. Drudzy postawili na prawdziwą klasę piłkarską - ich barw w PP bronić będą takie gwiazdy sprzed lat, jak Jacek Cyzio, Maciej Śliwowski i Jacek Kacprzak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki
Tagi

Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts