Obywatele RP mówią coś o demokracji? No to przypomnijmy kilka niewygodnych faktów

Udostępnij

Uczestniczące w demonstracjach Obywateli RP osoby często mówią o rzekomym łamaniu demokracji w Polsce. Tymczasem nowe światło w tej sprawie rzucają przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010, którzy przypominają, jak przez lata traktowały ich władze Warszawy. Te fakty mówią same za siebie.

Jeden z członków stowarzyszenia Solidarni 2010 w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim wspomina, że gdy władzom Warszawy pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz nie spodobał się mały namiot rozstawiony na Krakowskim Przedmieściu, na miejsce regularnie wysyłano funkcjonariuszy straży miejskiej. Dochodziło do interwencji siłowych. Namiot wielokrotnie rekwirowano. Jednak największym paradoksem były patrole strażników miejskich, których zadaniem było sprawdzanie... z jaką prędkością przemieszczają się po Krakowskim Przedmieściu sympatycy Solidarnych 2010.

- Straż miejska przyjeżdżała i sprawdzała z jaką prędkością chodzimy z namiotem po Krakowskim Przedmieściu, bo na ustawienie namiotu, jako „element stały” nie było zgody. Musieliśmy go nosić z miejsca na miejsce – mówi mężczyzna.

O tym, jak wyglądała demokracja w wykonaniu Platformy Obywatelskiej opowiada również Hanna Dobrowolska z Solidarnych 2010.

- Podczas, gdy nasz namiot zgody nie było, taką zgodę na namiot mają Obywatele RP, którzy rozstawili swoją konstrukcję przed Kancelarią Prezesa Rady ministrów. Mamy do czynienia z „nielegałką budowlaną”. Jest to gigantyczna konstrukcja. Ona była na naszych oczach budowana. Mamy to udokumentowane fotograficznie, że była ocieplana od środka, jakimiś styropianami i płytami OSB. Na to wszystko patrzą władze miasta i nie reagują.  [... ] To, co się w tej chwili dzieje... Szkalowanie wobec partii rządzącej, jak również wszystkich tych, którzy głoszą poglądy niezgodne z ich poglądami, to nie jest totalna opozycja, tylko nasłane bojówki antypaństwowe i tak powinno się określać te grupy ludzi i środowiska polityczne - mówi Hanna Dobrowolska.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts