Krakowski Klub „Gazety Polskiej” pisze do prezydenta Dudy: Wierzymy, że nasze nadzieje nie zostaną zawiedzione

/ prezydent.pl

  

Członkowie krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej” skierowali do prezydenta Andrzeja Dudy list otwarty. „Jesteśmy pana wyborcami, a także tymi, którzy zaufali i głosowali na obóz zjednoczonej prawicy [...] Wierzymy, że nasze nadzieje nie zostaną zawiedzione” - czytamy.

Poniżej publikujemy pełną treść listu krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej” do prezydenta Andrzeja Dudy:

Szanowny Panie Prezydencie
 
Jesteśmy pana wyborcami, a także tymi, którzy zaufali i głosowali na obóz zjednoczonej prawicy. Wierzymy, że zjednoczonej dla dokonania dobrej zmiany w Polsce. Zmiany upragnionej i oczekiwanej od tak dawna.
Pana wygrana, a potem wynik wyborów do parlamentu były dla nas czasem ogromnej radości i nadziei. Był to efekt wspólnej ciężkiej pracy. Jarosław Kaczyński powiedział, że utorował Pan drogę Prawu i Sprawiedliwości do zwycięstwa.
Jesteśmy świadomi, że żadne działanie nie jest wolne od popełniania błędów i nie ma ludzi nieomylnych. Tym bardziej gdy stają w obliczu bardzo trudnych zadań, ogromu pracy i odpowiedzialności.
Mamy jednak głęboką ufność, że ci, którym uwierzyliśmy kierują się głoszonymi przez siebie wartościami i mimo oczywistych różnic mają na względzie dobro Polski i Polaków.
Teraz w związku z reformą wymiaru sprawiedliwości pojawia się jednak poczucie kryzysu, który budzi nasz niepokój. Poczucie zachwiania się wspólnoty, która pozwala czuć się bezpiecznie w obecnym, pełnym zagrożeń, świecie.  
Jeżeli jednak wszystkich łączy wspólny cel, to kryzys może stać się szansą. Szansą na wypracowanie lepszej współpracy i wzajemnego wspierania się.
Wierzymy, że nasze nadzieje na współdziałanie Pana z Prawem i Sprawiedliwością i jego koalicjantami dla dobra nas wszystkich nie zostaną zawiedzione.
 
Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki


ZOBACZ FILM:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jest szansa na poprawę. Najnowsze dane WHO: Liczba zakażeń i zgonów przestaje rosnąć

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Ta informacja może wlać trochę optymizmu w serca osób zaniepokojonych obecną sytuacją na świecie. Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć lub nawet się nieco zmniejsza w najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 krajach Europy Zachodniej, głównie we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech oraz Francji – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Dziś rano na całym świecie od wybuchu epidemii było prawie 1,3 mln zarejestrowanych zakażeń, z tego ponad 940 tys. infekcji aktywnych. Odnotowano ponad 266 tys. wyzdrowień oraz ponad 70 tys. zgonów. Najwięcej infekcji jest w USA (ponad 340 tys.) oraz Hiszpanii (132 tys.), Włoszech (130 tys.), Niemczech (ponad 100 tys.) i Francji (ponad 93 tys.).

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w Europie Zachodniej jest nadzieja na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć lub nawet się nieco zmniejsza w najbardziej dotkniętych epidemią krajach tego regionu.

We Włoszech w niedzielę 5 kwietnia było najmniej zakażeń (4316) i zgonów (525) od 19 marca. Szef Instituto Superiore di Sanita prof. Silvio Brusaferro powiedział, że krzywa epidemiologiczna osiągnęła "plateau" (płaski obszar przebiegu krzywej) i zaczyna opadać.

- Jeśli to się potwierdzi, możemy zacząć myśleć o drugiej fazie i zmniejszaniu się zasięgu epidemii

 – powiedział specjalista cytowany przez Reutersa.

[polecam:https://niezalezna.pl/321343-kolejne-ograniczenia-mozliwe-przed-swietami-mller-sytuacja-jest-dynamiczna]

Specjaliści włoscy podkreślą jednak, że nie można jeszcze poluzować izolacji i dystansu społecznego.

- Nie łamcie zakazów, pozostańcie w domu

– zaapelował Angelo Borelli, szef włoskiej obrony cywilnej. Jego zdaniem kolejnym etapem będzie przygotowanie się społeczeństwa do życia z wirusem. Namawia też do używania masek ochronnych w miejscach publicznych.

Sytuacja epidemiologiczna poprawia się również w Hiszpanii. W niedzielę 5 kwietnia było tam 5478 nowych zakażeń i 694 zgony. To mniej niż 4 kwietnia (6969 zakażeń i 749 zgonów) czy 3 kwietnia (odpowiednio 7134 oraz 850). Więcej przypadków, zarówno infekcji jak zgonów, było w całym minionym tygodniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/321359-premier-morawiecki-wszystko-co-robimy-musi-sluzyc-zapobieganiu-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa]

We Francji minionej doby spadła liczba zgonów, jak też przyjęć na oddziały intensywnej terapii, co świadczy, że mniej jest ostatnio najbardziej ciężkich przypadków Covid-19, zagrażających życiu pacjentów. Według francuskiego ministerstwa zdrowia, w niedzielę 5 kwietnia zmarło 357 chorych zakażonych koronawirusem, podczas gdy 4 kwietnia było 442 przypadków śmiertelnych. W szpitalach francuskich zmarło dotąd prawie 5,9 tys. osób, a w domach opieki prawie 2,2 tys.

W Niemczech po kilku dniach wzrostu od 1 do 3 kwietnia, kiedy dziennie było ponad 6 tys. nowych zakażeń, liczba nowych przypadków spadła. 4 kwietnia zarejestrowano 4933 nowych infekcji i 169 zgonów, a w niedzielę 5 kwietnia – odpowiednio 4031 i 140.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts