Na plakacie zamieszczonym w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na profilu instagramowym firmy, znajdował się wyciągnięty środkowy palec z zawiniętą na nim czerwoną kokardą. Widoczny był także napis: „1 sierpnia dzień pamięci” oraz: „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Pod wpisem znalazły się negatywne komentarze na temat przedstawionych na nim treści, a wpis został usunięty.

Do sytuacji odniosło się Muzeum Powstania Warszawskiego, które na Twitterze zwróciło się do firmy: „Niedługo zaczynamy zapisy na lekcje muzealne (różne poziomy, nawet dla dzieci z podstawówki). Może wpadniecie?”.

Napój „Tiger Energy Drink” produkowany jest przez grupę Maspex Wadowice, która w komunikacie przeprosiła za zaistniałą sytuację.

Dziś po południu Tiger na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zamieścił skan dowodu wpłaty na kontro Światowego Związku Żołnierzy AK i komentarz: „TIGER przeprasza. W ramach zadośćuczynienia przekazujemy pół miliona złotych na Zbiórkę dla Powstańców”. 

Jeden z internautów tak to skomentował: „Tiger wpłaca 500 000 zł w ramach przeprosin na zbiórkę dla powstańców. Dobrze z tego wybrnęli, ale niesmak i tak pozostanie spory”.