Zwycięzca zgarnął wszystko

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Mateusz Taciak z grupy CCC Sprandi Polkowice zwyciężył kolarski Memoriał Stanisława Królaka w historycznym centrum Warszawy. Taciak wyszedł na prowadzenie dopiero podczas ostatniej rundy. 8. edycja memoriału nie zawiodła - rywalizacja była emocjonująca do ostatnich chwil.

O zwycięstwie Taciaka przesądził finisz na ostatnim okrążeniu - wówczas kolarz z Polkowic wyprzedził prowadzącego wcześniej w klasyfikacji Jarosława Marycza (Domin Sport).

Memoriał został rozegrany na trzykilometrowej rundzie w historycznym centrum Warszawy. Trasę prowadzącą ulicami: Krakowskie Przedmieście - Miodowa - Senatorska - Moliera - Plac Józefa Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście - Karowa - Furmańska - Bednarska - Skwer Hoovera - Krakowskie Przedmieście, zawodowi kolarze pokonali 15 razy. Kibice mogli obserwować zaciętą walkę, stojąc w atrakcyjnym punkcie widokowym - przy podjeździe po bruku na Bednarskiej. Przez większość rund Taciak i Marycz szli łeb w łeb, uciekając konkurencji.

Przed ostatnią pętlą kolarz z Domin Sport wyprzedzał rywala o trzy punkty, jednak ten - specjalnie punktowany - przejazd wygrał Taciak, dzięki czemu wyprzedził rywala o jedno oczko. W klasyfikacji generalnej Taciak uzbierał 29 punktów, Marycz miał ich 28, a trzeci był Michał Podlaski z Voster Uniwheels. Zgromadził on jednak tylko sześć punktów, co odzwierciedla przepaść między czołową dwójką a resztą stawki.

- To było piekielnie ciężkie kryterium. Lubię uliczne wyścigi, ale nie takie jak ten - z trudnymi technicznie odcinkami. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę. W tym roku nie miałem wielu sukcesów, dlatego przyjechałem tutaj nastawiony na walkę - powiedział w wywiadzie dla PAP Taciak, który zresztą triumfował w Memoriale Królaka już po raz drugi.

- Czułem się dobrze, w odpowiednim momencie zaatakowałem. Pojechał za mną praktycznie tylko Jarek Marycz. Dojechaliśmy do samego końca i zdecydował ostatni finisz - opowiadał o wrażeniach z rywalizacji. Taciak nie tylko zgarnął główną nagrodę - wykonaną przez artystę Wojciecha Rygało „Pompkę Królaka” - był też najlepszym zawodnikiem na premii górskiej, dzięki czemu zdobył dodatkową nagrodę dla „górali”; „Kostkę Bednarskiej”. - Będę próbował wygrać tę imprezę także po raz trzeci, o ile nadal będę się ścigać. Mam 33 lata, jestem najstarszy w ekipie. Mam nadzieję, że dostanę jeszcze szansę i podpiszę nowy kontrakt - zakończył zwycięzca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki
Tagi

Wczytuję komentarze...


15 nowych zakażeń w Łódzkiem

/ pixabay.com/iira16

  

W czwartek potwierdzono w sumie 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. łódzkim – poinformowała PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W sumie w Łódzkiem zarejestrowano 236 osób z wirusem SARS-CoV-2.

Jak wyjaśniła, kolejne przypadki zakażenia - potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - dotyczą czterech młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch starszych kobiet, młodego mężczyzny oraz czterech mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 25 do 85 roku życia.

Według służb wojewody w woj. łódzkim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem wzrosła do 236. Hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia są 32 osoby, objętych kwarantanną – 4330, a nadzorem epidemiologicznym – 1938.

Najwięcej osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w Łódzkiem jest: w Łodzi i powiecie łódzkim wschodnim - w sumie 99, powiecie bełchatowskim (25 osób) oraz opoczyńskim (22). 20 osób w powiecie zgierskim, 12 - w powiatach radomszczańskim i piotrkowskim, 11 - w powiecie łowickim, dziewięć w powiecie rawskim, osiem osób w powiecie skierniewickim, sześć w powiecie tomaszowskim, cztery w powiecie kutnowskim, dwie w powiecie pabianickim i po jednej osobie w powiatach: poddębickim, brzezińskim, sieradzkim, łęczyckim oraz zduńskowolskim.

Jak poinformowała Zalewska w poprzedniej dobie w woj. łódzkim wykonano 463 testów na obecność koronawirusa.

W czwartek wieczorem ministerstwo zdrowia poinformowało o 254 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem; łączny bilans wzrósł do 2946. Resort podał także, że zmarło kolejne siedem osób. W sumie odnotowano dotąd 57 zgonów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts