Dziennikarce TVN nie podobały się prace Sejmu. Złożyła do prokuratury zawiadomienie ws. Marszałka Kuchcińskiego

Udostępnij

Politycy totalnej opozycji składali do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w czasie posiedzenia Sejmu RP z 16 grudnia 2016 roku. Choć dziś Prokuratura Krajowa poinformowała, że odbywające się tego dnia w polskim parlamencie posiedzenie miało prawidłowy przebieg, na jaw wyszły nowe fakty. Z ustaleń Telewizji Republika wynika, że zawiadomienia do prokuratury dotyczące rzekomego popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie składali jedynie politycy opozycji. Jedno z zawiadomień w tej sprawie złożyła... dziennikarka TVN.

Prokuratura Krajowa zakończyła dziś spekulacje na temat rzekomych nieprawidłowości w pracach Sejmu 16 grudnia 2016 roku, które zarzucali marszałkowi Kuchcińskiemu politycy opozycji totalnej. Zgodnie z komunikatem prokuratury, posiedzenie miało prawidłowy przebieg, a przeniesienie obrad z sali plenarnej do Sali Kolumnowej, na które tak skarżyli się politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, było zgodne z prawem i konieczne do zapewnienia sprawnej pracy Sejmu. Prokuratura podkreśla, że przedstawiciele wszystkich sejmowych stronnictw i niezrzeszeni mieli pełną swobodę udziału w tych obradach.

Ponadto Prokuratura Krajowa uznała, że wykluczenie z posiedzenia posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby było zgodne z Regulaminem Sejmu, a zarówno marszałek jak i Kancelaria Sejmu podjęli wszystkie możliwe starania, aby „mimo organizacyjnych i technicznych utrudnień zapewnić dziennikarzom prowadzenie relacji z obrad w Sali Kolumnowej” - przyznała prokuratura.

Prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa.

- Warszawska prokuratura okręgowa zdecydowała o umorzeniu śledztwa, z powodu braku znamion czynów zabronionych oraz niepopełnienie czynów wskazanych w zawiadomieniach – wyjaśniła rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.


Postępowanie prowadzone było od 19 grudnia ubiegłego roku. Dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych. Zawiadomienie w tej sprawie składali m.in. politycy PO i Nowoczesna.

Jak dowiedziała się Telewizja Republika zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka Marka Kuchcińskiego złożyła jednak także... dziennikarka stacji TVN Katarzyna Lazzeri.

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, PAP

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts