Wesprzyjmy hospicjum w Wilnie!

/ Fundacja Anioły Miłosierdzia

  

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie pomaga już ponad 250 osobom umierającym na raka. Fundacja Aniołów Miłosierdzia przygotowuje się też do budowy pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci. Koszty utrzymania hospicjum są ogromne, a koszt nowej inwestycji to ponad 1 200 000 euro. Wraz z fundacją prosimy o wsparcie finansowe dla hospicjum, by dalej mogło otaczać opieką i miłością chorych oraz ich rodziny, aż do końca.

Zapraszamy do obejrzenia wzruszającego spotu Fundacji Aniołów Miłosierdzia.

 
Zapraszamy również do wysłuchania pięknego hymnu hospicjum pod tytułem "Anioły miłosierdzia".
 

Poniżej publikujemy treść listu hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z prośbą o wsparcie.


Drogi Przyjacielu!

Piszę ten list z wyjątkowego miejsca. Wyjątkowego nie tylko dla Polaków, choć rzeczywiście dla nas jest szczególne. Tu został namalowany pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego wg wizji św. Faustyny i w jej obecności, stąd na cały świat wybrzmiało kluczowe orędzie Miłosiernego Boga. Tu mieszkał bł. Ks. Michał Sopoćko. Wreszcie tutaj, u stóp Matki Boskiej Ostrobramskiej modliły się i dzieliły swoimi darami i talentami rzesze pielgrzymów, najsławniejsi bohaterowie wojen i powstań, poeci, muzycy i malarze, których
dzieła przechowały i przeniosły polską tradycję przez najcięższe okresy historii. Wilno – dalekie miasto na krańcu Europy, lecz bliskie sercu Polaków na całym świecie. Stąd piszę. Z miejsca, które dziś samo woła o miłosierdzie.

Po wielu staraniach, przeogromnych trudach – dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu – udało się nam wyremontować XVII-wieczny budynek i przystosować go na potrzeby domu dla ludzi umierających na raka. W tym roku mija 5 lat, od kiedy pierwsze, i jak dotąd jedyne, hospicjum na Litwie otworzyło drzwi miłosierdzia dla chorych. Rocznie pomagamy ponad 250 osobom. Przygotowujemy się też do budowy pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci, by otoczyć je (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca. Koszt inwestycji szacowany jest na przeszło 1 200 000 euro.

Jest to ogromne wyzwanie i od samego początku przerastało nasze siły. Bóg nas jednak nie opuścił. Posłał aniołów – ludzi, którzy otworzyli swoje serce i dłonie, by sfinansować najpierw remont pierwszego na Litwie hospicjum a potem jego utrzymanie. Każdy dzień jest dla nas zaproszeniem do ufności Jezusowi, że On wszystko w tym dziele przewidzi i przeprowadzi. Proszę, pomóż mi. A właściwie nie mi, co domownikom hospicjum. Proszę o wsparcie finansowe tej wyjątkowej misji. Naszym wyzwaniem jest, by hospicjum nadal prowadziło misję obdarowywania czułą, darmową pomocą i miłością. Podkreślam to słowo „darmową”, ponieważ za miłość się nie płaci. Dlatego hospicjum przyjmuje każdego za darmo, niezależnie od wyznania, narodowości i zamożności. Jest to wyjątkowy znak dla współczesnego świata: Polacy, Litwini, Rosjanie, ludzie różnych wyznań w jednym domu, połączeni przez dzieło miłosierdzia. Każdy tutaj jest przyjmowany „z tą samą miłością”, którą go otulamy na ostatnich etapach jego życia.

Koszty zatrudnienia 40-osobowego wielodyscyplinarnego personelu, zakupu leków i środków medycznych, dojazdów do chorych i wyżywienia, eksploatacyjne są jednak bardzo wysokie – średnio 30 000 euro. Zawarta z Litewską Kasą Chorych umowa pokrywa tylko 30% naszych kosztów. Pozostała kwota – ok. 100 tys. zł – pochodzi od Darczyńców, bez których nie moglibyśmy służyć chorym. W chwili obecnej dzięki Grupie Przyjaciół mamy zapewnioną płynność finansową. Co dalej? Czy znajdą się pieniądze także na budowę domu hospicyjnego dla dzieci? Mam taką nadzieję, którą po prostu składam w Twoje ręce. W Polsce wileńskie hospicjum reprezentuje Fundacja Aniołów Miłosierdzia, której konta znajdują się w stopce tego listu. Darowizny na hospicjum Fundacja przekazuje w całości na litewskie konto hospicjum.


Numery kont, na które można wpłacać darowiznę:

PLN - 82 1050 1012 1000 0090 3065 3829
USD - 29 1050 1012 1000 0024 1509 7449
EUR - 30 1050 1012 1000 0024 1509 7431

Pomagać można również wysyłająs SMS o treści WILNO pod numer 72405. Koszt SMS to 2 zł +vat (2,46).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: redakcja,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Były król Hiszpanii w szpitalu

Juan Carlos I / By Andrus_Ansip,_Juan_Carlos_I.jpg: Estonian Foreign Ministryderivative work: DPC (talk) - Andrus_Ansip,_Juan_Carlos_I.jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15042589

  

Były król Hiszpanii 81-letni Juan Carlos Burbon jest w szpitalu w Madrycie, gdzie dziś ma zostać poddany operacji serca - informują hiszpańskie media. Zabieg prawdopodobnie zaplanowano już w czerwcu.

Gdy były monarcha w piątek wieczorem przybył do madryckiej kliniki Quiron, powiedział do dziennikarzy: "Zobaczycie, jak będę stąd wychodził".

Choć pałac królewski Zarzuela nie podał oficjalnie, na czym ma polegać zabieg, źródła cytowane przez dziennik "El Pais" informują, że operację zaplanowano w czerwcu podczas badań okresowych, w związku z czym prawdopodobnie operacja nie jest poważna. Od tamtego czasu były król prowadził normalne życie, m.in. podróżował.

W czerwcu Juan Carlos I całkowicie wycofał się z hiszpańskiego życia publicznego. Sprawował urząd króla Hiszpanii przez blisko 39 lat; w 2014 r. ustąpił z tronu, który objął jego syn Filip VI.

Urodzony w 1938 r. w czasie hiszpańskiej wojny domowej Juan Carlos przyszedł na świat w Rzymie. Do Hiszpanii przybył dekadę później. W 1975 r., dwa dni po śmierci wieloletniego dyktatora generała Francisco Franco, wstąpił na tron, co oznaczało przywrócenie monarchii w tym kraju. Franco już wcześniej zapowiedział, że po jego śmierci najwyższą władzę w państwie obejmie Juan Carlos.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl