Brązowa medalistka chce postraszyć mistrzynię

Anita Włodarczyk powinna się bać? / Fotomag/ Gazeta Polska

  

Malwina Kopron po raz pierwszy w karierze stanęła na podium dużej imprezy seniorskiej i to od razu jakiej - zawodniczka AZS UMCS Lublin zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Londynie! Złoty krążek trafił oczywiście do niezawodnej Anity Włodarczyk, a Kopron zapowiada, że w kolejnych latach będzie się starała deptać mistrzyni po piętach.

22-letnia Polka, tak jak sobie wymarzyła, została „czarnym koniem” finału w rzucie młotem. Już w pierwszej próbie, rzucając na 74,76 m, zapewniła sobie medal. - Nie stresowałam się jakoś bardzo mocno. Niestety jednak z próby na próbę gasłam. Za dużo myślałam, za dużo chciałam poprawić, zamiast po prostu pójść, puścić barki. Dziadzio powiedział, że zbladłam, trochę byłam zmęczona - powiedziała w wywiadzie dla PAP.

Malwinę Kopron prowadzi jej dziadek, Witold Kopron. To on nauczył ją podstaw rzutu młotem, a potem wysłał na nauki do Poznania, do specjalisty w tej konkurencji - Czesława Cybulskiego. Cztery lata wytężonej pracy z tym szkoleniowcem nie przyniosły jednak efektów w postaci zwycięstw i po słabym występie na igrzyskach w Rio de Janeiro Kopron wróciła do rodzinnych Puław.

Decyzja powrotu do domu szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Po pół roku od przeprowadzki 22-latka stanęła na podium MŚ. Brązowy medal przyjęła z radością, wzruszeniem, ale i… delikatnym niedosytem, bo na treningach rzucała dalej niż w konkursie. - Bez problemu uzyskiwałam po 76 metrów. A cięższym, pięciokilogramowym młotem udało mi się rzucić 68 m. Przełożenie to ok. 10 metrów. Mogło być naprawdę dobrze. Zabrakło techniki i może trochę doświadczenia - analizowała. 

Żałowała też, że konkurs nie skończył się po… pierwszej kolejce. - Wiedziałam, że Anita to rzuci. To było kwestią jednej, dwóch prób. Nie łudziłam się, ale miałam tylko nadzieję, że nikt tam więcej nie dorzuci, bo po czwartej kolejce to już modliłam się, żeby ten konkurs jak najszybciej się skończył - przyznała.

Koprun ma w planach występ na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie (15.08) i na Uniwersjadzie. W przyszłości ma nadzieję deptać po piętach Anicie Włodarczyk. - Niech się trochę boi. Idzie świeża krew - mówi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl/ PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Opozycja nie poparła projektu Jarosława Gowina w sprawie zmiany konstytucji. Zgodził się jedynie PiS

/ I. Kpalion; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0

  

Jedynie Prawo i Sprawiedliwość poparło propozycję lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina w sprawie zmian w konstytucji i wydłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata. Przeciwne takim zmianom są pozostałe kluby: KO, Lewica, PSL-Kukiz'15 oraz koło Konfederacji.

[polecam:https://niezalezna.pl/320814-co-dokladnie-proponuje-gowin-w-projekcie-jest-warunek-andrzej-duda-nie-bedzie-kandydowal]

Gowin poinformował w piątek, że jego ugrupowanie złoży projekt zmian w konstytucji, który przedłuży kadencję prezydenta o dwa lata.

To jest projekt przewidujący systemową zmianę polegającą na wprowadzeniu w Polsce jednej, siedmioletniej kadencji z równoczesnym, szczególnym rozstrzygnięciem polegającym na przedłużeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, przy założeniu, że obecny prezydent nie będzie już kandydował za dwa lata

- powiedział wicepremier.

Gowin zapowiedział też rozpoczęcie konsultacji z liderami opozycji ws. projektu zmian w konstytucji. Jak przekazał, pierwsze spotkanie - z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim - odbędzie się jeszcze w piątek.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oświadczyła, że "mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina". "Oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania" - zastrzegła.

[polecam:https://niezalezna.pl/320786-tomasz-sakiewicz-opozycja-musi-byc-bardziej-konstruktywna-bo-sama-wyklucza-sie-z-debaty]

Pozostałe kluby opowiedziały się przeciwko propozycji Gowina. Lider PO Borys Budka podkreślił, że "nie ma możliwości, aby wydłużać kadencję prezydentowi Andrzejowi Dudzie, tylko dlatego, że ktoś tak bardzo pragnie utrzymać się przy władzy". "Dziękuję Gowinowi, że powiedział jasno i czytelnie to, o czym mówiła wcześniej Małgorzata Kidawa-Błońska i inni kandydaci: 10 maja nie może być wyborów i wszyscy Polacy są o tym święcie przekonani" - mówił Budka.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski oświadczył, że "Lewica jest bezwzględnie przeciwko zmianom w konstytucji".Poseł PSL-Kukiz15 Marek Sawicki ocenił, że propozycja Gowina jest "ratunkiem dla Zjednoczonej Prawicy", ale - jak dodał - "tego uratować się nie da". 

Kandydat Konfederacji na prezydenta, poseł Krzysztof Bosak ocenił, że propozycja Gowina, to "żart z polskich obywateli, którzy są zwalniani z pracy oraz z przedsiębiorców, którzy utracili możliwość zarabiania w wyniku decyzji rządu." 

O tej propozycji nie należy w ogóle dyskutować do momentu, aż nie będziemy widzieć większości w Sejmie, która jest skłonna to poprzeć. Moim zdaniem zbudowanie takiej większości jest niemożliwe

- ocenił Bosak. 

O takim podejściu do sprawy partii opozycyjnych mówił przed południem w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Niezależnie od tego, kiedy te wybory się odbędą, to opozycja musi zmienić swój sposób postępowania i być bardziej konstruktywna, bo ona się sama wyklucza z debaty

- ocenił Sakiewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/320898-najblizsze-wybory-tylko-droga-korespondencyjna-poslowie-pis-zlozyli-autopoprawke-do-projektu-ustawy]

Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dzisiaj w Sejmie autopoprawkę do swojego projektu ustawy, zakładającą, że najbliższe wybory odbyć by się miały tylko drogą korespondencyjną. Zgodnie z projektem ustawy wyborcy otrzymać mają pocztą do domów pakiety niezbędnych do głosowania dokumentów, które następnie przekazać mają do punktów odbioru lub skrzynce pocztowej wyznaczonej dla danej gminy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts