Kochanowska: Jeżeli Tusk mówi, że nie było zakazu otwierania trumien, to zwyczajnie kłamie

Udostępnij

Ewa Kochanowska wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich Januszu Kochanowskim oraz Piotr Walentynowicz, wnuk tragicznie zmarłej legendy solidarności Anny Walentynowicz byli gośćmi „Wolnych głosów wieczorem” na antenie Telewizji Republika. W trakcie programu pod adresem Donalda Tuska padły bardzo mocne słowa.

Zarówno Ewa Kochanowska, jak i Piotr Walentynowicz potwierdzają, że Donald Tusk nie mógł nie wiedzieć o zakazie otwierania trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Faktem niezaprzeczalnym jest, że jego ministrowie Arabski i Kopacz informowali nas o zakazie otwierania trumien. Jeżeli Tusk mówi, że nie było takiego zakazu to zwyczajnie kłamie.

– podkreśla Ewa Kochanowska wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich Januszu Kochanowskim.

Z kolei Piotr Walentynowicz ujawnia, że Donald Tusk był obecny, gdy Ewa Kopacz mówiła rodzinom ofiar o zakazie otwierania trumien.

- Tusk wiedział o kluczowych sprawach. Był świadkiem, gdy Ewa Kopacz mówiła o zakazie otwierania trumien. Ja byłem świadkiem spotkania między rodzinami ofiar, a ówczesnymi władzami i wszyscy mówili, że nie można otwierać trumien. To oczywiste, że ci ludzie kłamią. Czemu, wiec trumny nie zostały otwarte skoro Polskie prawo tego wymaga?. Odpowiedzialność za to ponosi Donald Tusk, który jest cynicznym kłamcą. Przez wszystkie lata nie otrzymaliśmy od niego żadnej rzeczowej odpowiedzi. Wszyscy gadali tak, żeby nie powiedzieć nic konkretnego.

– mówi Piotr Walentynowicz.

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts