Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Wypadek autokaru z nastolatkami

Dziś ok. godz. 13 na DK nr 8 w Nagoszewce Drugiej (Mazowieckie, powiat ostrowski) doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym nastolatków - powiedziała st. sierż. Marzena Laczkowska z KPP Ostrów Mazowiecka. Pięć osób trafiło do szpitala. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

lodz-wschod.policja.gov.pl

Laczkowska wyjaśniła, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył autokaru, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Autokarem z Warszawy do Giżycka podróżowało 41 osób w przedziale od 14 do 19 lat oraz trzech opiekunów.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób, w tym czwórka nastolatków. Przechodzą oni obecnie badania - poinformowała Laczkowska.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności, czyli oględziny ciężarówki i autokaru, przesłuchiwani są także świadkowie. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

Utrudnienia na trasie mogą potrwać kilka godzin. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, ponieważ droga jest w trakcie przebudowy. Apelujemy też o zmniejszenie prędkości i zwiększenie odległości od aut, które jadą przed nami

- dodała Laczkowska.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#autokar #nastolatkowie #wypadek #ranni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo