Sikorski na znanych już nagraniach - o Amerykanach, kpiny z wyborców... CYTATY

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Afera taśmowa wybuchła ponad trzy lata temu - od tamtej pory ujawniono wiele godzin nagrań z rozmów czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy byli bardzo gadatliwi podczas spotkań w warszawskich restauracjach. Nie zabrakło na nich Radosława Sikorskiego.

Po ujawnieniu dzisiaj przez TVP Info nowych nagrań, na których słychać byłego szefa MSZ, warto przypomnieć wcześniejsze "złote myśli" Sikorskiego. Poznaliśmy je z poprzednich stenogramów.

Największym bodaj echem rozniosła się rozmowa Sikorskiego z Jackiem Rostkowskim, który był ministrem finansów w rządzie Donalda Tuska.

Sikorski: - Wiesz, że polsko amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Rostowski: - Dlaczego?
Sikorski: - Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Rosją, Niemcami, będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy

To nie wszystko. Sikorski nie miał najlepszej opinii o Davidzie Cameronie, byłym premierze Wielkiej Brytanii.

"Spier...pakt fiskalny, jest niekompetentny w sprawach europejskich" - powiedział podczas pogawędki z Rostowskim.

Rozmowa tych dwóch polityków Platformy, która odbyła się w Amber Room w styczniu 2014 r., pokazała również ich stosunek do wyborców.

„Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać” – żartował Sikorski. Rostowski odpowiada dowcipem: „Obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą”. Za każdym razem śmiali się głośno, zadowoleni ze swoich powiedzonek.

Oczywiście, Sikorski spotykał się też z innymi, chociażby z Janem Kulczykiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wśród ofiar zamachów na Sri Lance są Polacy? Wiceszef MSZ wyjaśnia

/ Zrzut ekranu z youtube.com https://www.youtube.com/watch?v=DWPbaDn0Jvo

  

- Nie mamy informacji, aby wśród ofiar straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki oraz luksusowe hotele na Sri Lance.

Dziś policja poinformowała, że liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 310. Dodano, że w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań. [polecam:https://niezalezna.pl/268704-to-on-stoi-za-seria-atakow-terrorystycznych-na-sri-lance-aresztowano-syryjczyka]

Wiceminister spraw zagranicznych był pytany w TVP Info, czy resort ma już potwierdzone informacje, że wśród ofiar lub rannych po zamachach na Sri Lance są Polacy.

Nie mamy takich informacji, aby wśród ofiar tych straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy

 - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl