Wysłał pytona paczką. Wąż wydostał się z pudełka

/ policja.pl

  

Mieszkaniec Śliwnik w powiecie ostrowskim zapakował pytona do pudełka po butach i wysłał paczką kurierską do mieszkańca Dębe Wielkie pod Warszawą. Wąż dusiciel wydostał się z paczki podczas transportu.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez mieszkańca powiatu ostrowskiego trafiło do policji w Zgierzu.

W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powołaliśmy się m.in. na ustawę o ochronie zwierząt, ponieważ życie gada oraz ludzi zostało narażone na niebezpieczeństwo. Ponadto, w Polsce obowiązuje absolutny zakaz transportu tego typu zwierząt firmami kurierskimi 

– powiedziała inspektor ds. ochrony zwierząt z patrolu interwencyjnego As Agnieszka Pujan.

31 lipca o północy inspektorów z łódzkiego patrolu interwencyjnego wezwała do Strykowic Powiatowa Straż Pożarna w Zgierzu z prośbą o pomoc w złapaniu gada.

Strażaków wezwali pracownicy firmy kurierskiej, który podczas rozładunku przesyłek w jednym z kontenerów zauważyli pokaźnych gabarytów węża.

Wystraszyli się wszyscy. Ten wąż nie jest jadowity, ale pochodzi z rodziny dusicieli. Gad wzbudził wśród pracowników ogromny stres 

– powiedziała inspektor.

Nasze zainteresowanie wzbudziła przesyłka w postaci pudełka po butach oklejonego niedbale taśmą klejącą z napisem „cenne roślinki”. Przez rozerwany jego fragment wystawała poszwa od poduszki. Pomysłowy „nadawca” zabezpieczył zwierzę przed upalną podróżą wkładając do worka garść nasączonej wodą ligniny

 – opowiadała inspektor.

W końcu węża o długości 2 m znaleziono i zabezpieczono. Inspektorzy skontaktowali się z nadawcą i odbiorcą paczki.

Inspektorzy sprawdzą też dokumentację pytona. Ten gatunek wężów wymaga papierów potwierdzających legalność jego pochodzenia, czyli tzw. CITES.

Do czasu zakończenia sprawy pyton królewski pozostanie pod opieką terrarysty z patrolu interwencyjnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najnowsze dane GIS: Koronawirus zabił 2857 osób!

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Od 31 grudnia 2019 roku do 28 lutego 2020 roku zanotowano 83,365 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2857 zgonów – podał dziś Główny Inspektorat Sanitarny. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin i Włoch.

W najnowszym komunikacie GIS poinformował, że łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 28 lutego 2020 r. zanotowano 83,365 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2857 osób.

Zgony zanotowano w Chinach kontynentalnych (2788), Hongkongu (2), Iranie (26), Korei Południowej (13), we Włoszech (17), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia – 4), Tajwanie (1), Filipinach (1), Japonii (3) i Francji (2). Dotychczas nie zgłoszono przypadków zakażenia SARS-CoV-2 na pokładzie samolotu.

Aby ograniczyć epidemię, chińskie władze wdrożyły wiele nadzwyczajnych środków, m.in. zamknięto kina, parki rozrywki, zawieszono transport publiczny, a lotnisko Wuhan-Tianhe zostało zamknięte 23 stycznia. Chińscy touroperatorzy odwołali wszystkie wycieczki grupowe i czasowo wstrzymali sprzedaż biletów lotniczych i pakietów hotelowych.

Z kolei rząd włoski w związku z ogniskami COVID-19 wydał dekret, na którego mocy zakazano wstępu i opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej. W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych i szkoły.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, do Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Liguria), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Polskie Linie Lotnicze LOT do odwołania zawiesiły rejsy do Chin.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts