Film miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych we francuskim Annecy, gdzie odbywa się największa tego typu impreza na świecie. Produkcja została znakomicie przyjęta - owacja publiczności trwała ponad 10 minut, a sam film  został wykupiony przez 130 dystrybutorów na całym świecie.

Po sukcesie w Annecy, "Twój Vincent" (tytuł oryginalny to "Loving Vincent") podbił serca chińskiej publiczności i zdobył  tytuł Najlepszego Filmu Animowanego Międzynarodowego Festiwalu Filmowej w Szanghaju.

Podczas Nowych Horyzontów we Wrocławiu zostanie pokazany dwukrotnie - w piątek (4.08) i w niedzielę (6.08), a bilety na jego projekcję sprzedały się niczym świeże bułeczki. Film weźmie także udziałw  Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

"Twój Vincent" z powodzeniem odświeża formułę, która przed laty zadecydowała o sukcesie "Obywatela Kane'a". Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, tak jak słynny debiut Orsona Wellesa, opowiada historię życia tytułowego bohatera za pomocą wspomnień ludzi należących do jego najbliższego otoczenia. Całość składa się na portret fascynującej, targanej wieloma sprzecznymi emocjami jednostki. Jak przystało na opowieść o nietuzinkowym artyście, polsko-brytyjska koprodukcja imponuje nowatorską formą.

"Twój Vincent" reklamowany jest jako pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany techniką animacji malarskiej. Po ukończeniu zdjęć z udziałem aktorów wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które następnie sztab malarzy odmalowywał klatka po klatce, aby stworzyć ujęcie. Celem tych skomplikowanych zabiegów było jak najbardziej przekonujące ożywienie obrazów Van Gogha na kinowym ekranie.

Do polskich kin animacja wejdzie 6 października 2017 roku.