W meczu o Superpuchar (sobota, godz. 20:30) tradycyjnie mierzą się mistrz Niemiec - Bayern, który sięgnął po to trofeum po raz piąty z rzędu oraz zdobywca Pucharu Niemiec - w ubiegłym sezonie wywalczyła go Borussia.

Trener Bayernu, Carlo Ancelotti, podkreśla że jego zespół jest gotowy i zmotywowany przed sobotnim meczem. Bayern nie jest jeszcze w pełni formy, co pokazały przedsezonowe sparingi - Bawarczycy wygrali tylko jedno z sześciu ostatnich spotkań towarzyskich. Z kontuzjami borykają się z kolei gwiazdy Bayernu - w sobotę na boisku nie zobaczymy Manuela Neuera, Jerome’a Boatenga, Arjena Robbena, Jamesa Rodrigueza, Thiago Alcantary czy Davida Alaby. 

Borussia przystępuje do nowego sezonu z nowym trenerem - na ławce w oficjalnym meczu zadebiutuje Peter Brosz, który już zapewnia, że jego zespół od teraz - podobnie jak on - będzie nienawidził przegrywać. - Ani my, ani Bayern, nie jesteśmy jeszcze w punkcie, w którym chcemy być. Nie wszyscy zawodnicy są już gotowi na sto procent, więc nie należy oczekiwać w sobotę meczu idealnego - stwierdził Holender.

Bundesliga wystartuje 18 sierpnia.