Brudna strategia i gry wokół Macierewicza oraz MON

Od momentu objęcia funkcji ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza pojawiają się informacje, które mają doprowadzić do dymisji szefa MON. I chociaż ich wiarygodność jest równa zeru, są one powielane przez media – głównie te, które sprzyjają totalnej opozycji.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wystarczy prześledzić publikacje z ostatniego roku, by się przekonać, jak „niebezpieczne” są działania obecnego kierownictwa obrony narodowej - czytamy w "Gazecie Polskiej". Pierwszy zmasowany atak nastąpił dokładnie rok temu, przed szczytem NATO w Warszawie – to właśnie wtedy w kilku amerykańskich głównych gazetach (a także polskich) ukazały się informacje, że szczyt zostanie przeniesiony do jednego z państw bałtyckich.

Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu przedstawiono nawet raport, że taka decyzja została już podjęta, a jedna ze służb specjalnych przesłała informację, że sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wskazał Rygę, stolicę Łotwy, jako miejsce odbycia szczytu Sojuszu. Z kolei niektórzy dyplomaci mieli zapewniać, że nawet gdyby szczyt miał się odbyć w Warszawie, to Barack Obama, ówczesny prezydent USA, na niego nie przyjedzie, a wszystko dlatego, że „Macierewicz jest nacjonalistą i faszystą, a na dodatek nic nie potrafi zorganizować”.

Mimo czarnego PR szczyt odbył się w Warszawie i właśnie na nim zapadła kluczowa decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu, m.in. poprzez stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce. Kolejne dotyczyły zwiększenia środków na obronność i utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Światowi przywódcy byli pod olbrzymim wrażeniem znakomitej organizacji szczytu, za co prezydent Andrzej Duda odbierał od nich wszystkich gratulacje. Te reakcje i podjęte na szczycie decyzje doprowadziły do uaktywnienia się agentury, zwolenników totalnej opozycji oraz przeciwników silnego państwa i mocnych związków Polski z NATO.

W ostatnim czasie ukazała się książka Tomasza Piątka, felietonisty „Gazety Wyborczej”, pt. „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”, opisująca rzekome związki obecnego szefa MON i jego otoczenia z rosyjskimi służbami, m.in. gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem blisko współpracującym z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Książka ukazała się w wydawnictwie Arbitror , którego wiceprezesem jest Tomasz Piątek, a prezesem Marcin Celiński. – To nowe wydawnictwo należące do Marcina Celińskiego z kwartalnika „Liberte!”. Założył je specjalnie po to, by wydać moją książkę. Celiński to solidny biznesmen, który zaoferował mi bardzo dobre warunki. Zainwestuje duże środki finansowe w promocję i dystrybucję książki, na czym bardzo mi zależało – powiedział Piątek w wywiadzie dla portalu natemat.pl.

Marcin Celiński jest biznesowo związany m.in. z Leszkiem Jażdżewskim – zasiadają razem w Fundacji Industrial, wydawcy lewackiego kwartalnika „Liberté!”. Jak można przeczytać na stronie internetowej: „Fundacja Industrial to łódzka instytucja powołana w celu promocji Łodzi, budowania społeczeństwa obywatelskiego i prowadzenia działalności wydawniczej oraz oświatowej”. Nadzór nad nią należy do ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Pismo jest finansowane m.in. z grantów Konfederacji Lewiatan, Fundacji im. Stefana Batorego, Microsoftu i Fundacji im. Friedricha Naumanna. Ta ostatnia z kolei jest finansowana przez państwo niemieckie, a Fundacja Batorego dysponuje funduszami pochodzącymi m.in. od George’a Sorosa.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.

Nowa #GazetaPolska w sprzedaży od środy 2.08.
Polecamy!

******
więcej na -> https://t.co/ZvUGL4Jq7k - Tygodnik Niepodległego Polaka pic.twitter.com/6RVyXfmvvt

— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 3 sierpnia 2017

 

 Źródło: Gazeta Polska

 

#MON #Antoni Macierewicz

Dorota Kania
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo