Z plaży w błoto. Platforma przeniosła się na Woodstock. „Czego nie zrobicie dla fejmu?”

/ @piotr_borys \ Twitter.com \ print screen

  

Platforma nie odpuszcza i konsekwentnie realizuje swoje hasło. „Te wakacje spędzimy wspólnie!” - obiecała, i (o zgrozo!) słowa stara się dotrzymać. Najpierw nagabywała Polaków przebywających na wakacjach nad Morzem Bałtyckim. Teraz wrzuciła na jeszcze większy „luz” i postanowiła dotrzymać towarzystwa osobom, które wybrały się na Woodstock. „Czego nie zrobicie dla fejmu. Plażowicze, rockmani, czekam na gwiazdkę i strój św. Mikołaja” - śmieją się internauci.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że hasłem Platformy mógłby być wyraz - „aby było jak było”, nawet jeżeli chodzi o chwyty wyborcze, które już raz okazały się „niewypałem”. Jak pisał portal niezalezna.pl, dwa lata temu podczas kampanii wyborczej PO podróżowała koleją. Działacze tej partii chcieli pokazać, że są blisko Polaków. Na nic się to zdało. Platforma z kretesem przegrała wybory. Z kolejowej akcji Kopacz ludzie zapamiętali tylko historię z kotlecikiem.

CZYTAJ WIĘCEJ: #POnaPlaży. Jak internauci wyśmiewają propagandową akcję Platformy

Platforma usiłowała zdziałać coś również na warszawskiej plaży nad Wisłą, gdzie ówczesna premier radziła jednej z opalających się pań, by przykryć dekolt przed słońcem.

Minęły dwa lata i PO ponownie postanowiła pójść starymi ścieżkami. Najpierw jej politycy wyjechali nad morze, gdzie bawili się w piasku. A dziś z kolei przenieśli się całą gromadą w błoto Woodstocku.

W sieci zaroiło się od zdjęć i nagrań.

Nie zabrakło również komentarzy...

Na tej apolitycznej (w opinii organizatorów) imprezie internauci zauważyli także niespodziewanego gościa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl