Po uroczystym powitaniu w asyście kompanii honorowej, dowódca PKW płk Piotr Fajkowski zapoznał gen. Nicholsona i przybyłych wraz z nim oficerów z kierowniczą kadrą PKW, a także ze strukturą i zadaniami wykonywanymi przez polskich żołnierzy w ramach misji Resolute Support oraz całym cyklem przygotowań, które VI. Zmiana PKW odbyła podczas szkolenia w kraju. Ponadto gen. Nicholson, jako jeden z pierwszych gości, zobaczył powstającą nową kaplicę, gdzie spotkał się również z pozostałymi polskimi żołnierzami - czytamy na portalu Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Gen. Nicholson podziękował polskim żołnierzom za służbę i zaangażowanie na afgańskim teatrze działań i wyraził swoje uznanie za wysoki poziom wykonywanych przez nich obowiązków na rzecz ustabilizowania sytuacji w Afganistanie. Wskazał również, jak ważna jest obecność żołnierzy USA w naszym kraju - podaje DO RSZ.

Na koniec wizyty płk Fajkowski wręczył gen. Nicholsonowi figurkę husarza na koniu, symbolizującego odwagę, siłę i męstwo polskiego żołnierza.