To pierwsze mecze, jakie Polacy rozegrali po nieudanym występie w Lidze Światowej. Od połowy maja biało-czerwoni przygotowywali się w Spale do mistrzostw Europy. Pierwsza część zgrupowania poświęcona była na poprawę siły i wytrzymałości. Teraz mistrzowie świata poświęcają czas już na czysto siatkarskie elementy.

Środowy sparing był jednym z sześciu meczów kontrolnych, jakie trener Ferdinando De Giorgi zaplanował przed mistrzostwami Europy. W czwartek i piątek - także w Spale - zmierzą się ponownie ze Słowenią. W przyszłym tygodniu pojadą do Krakowa, gdzie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zagrają z triumfatorami tegorocznej Ligi Światowej Francuzami, doskonale dysponowanymi Kanadyjczykami, których szkoleniowcem jest Stephane Antiga oraz czwartym zespołem ostatnich igrzysk - Rosją.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Mecz otwarcia zaplanowano na 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Biało-czerwoni zmierzą się w nim z Serbią. Później pojadą do Gdańska, gdzie ich rywalami będą Estończycy i Finowie. Walka o medale toczyć się będzie w Krakowie.