Pucz za niemieckie pieniądze

  

Najnowszy tygodnik „Gazeta Polska” ujawnił informacje o finansach fundacji Akcja Demokracja, która od dwóch lat „nakręca” rozmaite protesty. Finansuje ją Europejska Fundacja Klimatyczna (EFK).

Szefem rady nadzorczej EFK jest Caio Koch-Weser, były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na budowę Nord Streamu. Gdy do Akcji Demokracji na antyrządowe protesty szły z EFK setki tysięcy złotych, Caio Koch-Weser był także wiceprezesem Deutsche Banku. Za finansowaniem ostatniego puczu stoi także George Soros, amerykański finansista. A tak się dziwnie składa, że fundacja AD powstała w kwietniu 2015 r., tuż przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, gdy sondaże wskazywały na zwycięstwo Andrzeja Dudy. Każda kampania fundacji była starannie zaplanowana: zaczynała się potężnym nagłośnieniem w internecie i mediach sprzyjających totalnej opozycji, a kończyła ulicznymi manifestacjami. I każda była wymierzona w konserwatystów. Warto wiedzieć, kto finansuje tego typu akcje i komu zależy na pogłębianiu podziałów w Polsce. A Niemcy na pewno nie chcą silnej Polski – im słabszy jest nasz kraj, tym łatwiej nim manipulować. Dlatego przede wszystkim nie można dać się podzielić.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts