Obraz „Jezu, ufam Tobie” ułożony z selfie

Udostępnij

Niemal 20 tys. osób ze wszystkich kontynentów nadesłało selfie, które posłużyły do ułożenia wirtualnego obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Pracę stworzoną w rocznicę Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 można od poniedziałku oglądać w internecie.

To już drugi obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie. Pierwszy powstał przed ŚDM Kraków 2016. Internetowa akcja „Wymaluj obraz” cieszyła się wówczas tak ogromną popularnością, że organizatorzy - wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach - postanowili ją kontynuować i w rocznicę spotkania młodych z papieżem Franciszkiem stworzyć kompozycję większą niż ta pierwsza.

- Wiele osób wtedy nie zdążyło wtedy przysłać swoich zdjęć, albo dowiedzieli się o akcji za późno, stąd pomysł na powtórne ułożenie obrazu. Otrzymaliście blisko 20 tys. zdjęć osób ze wszystkich kontynentów

- mówi jedna z organizatorek akcji Katarzyna Walkowska.

Jak podkreśliła, tym razem wizerunek Jezusa Miłosiernego powstanie tylko w wersji wirtualnej, nie będzie drukowany tak, jak przed ŚDM. Wzorem jest obraz autorstwa Adolfa Hyły znajdujący się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Obraz z selfie można zobaczyć na stronie www.image2016.pl. Jeśli ktoś będzie chciał wyszukać własne zdjęcie, powinien wpisać adres e-mail.

Źródło: niezalezna.pl, PAP, image2016.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts