Ruszył projekt „Bilet dla Brata 2.0” - zbiórka pieniędzy na ŚDM w Panamie

„Bilet dla Brata 2.0” - pod takim hasłem organizowana jest zbiórka pieniędzy dla polskich pielgrzymów udających się na ŚDM w Panamie. Chcemy im pomóc dotrzeć na spotkanie młodych z papieżem - informuje Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

kierunekpanama.pl

Jak zaznaczyła Błażejczyk, to już druga odsłona projektu „Bilet dla Brata”. Celem poprzedniej, uruchomionej przed ŚDM w Krakowie w 2016 r., była pomoc dla młodzieży z krajów byłego Związku Radzieckiego w przyjeździe i udziale w ŚDM. Udało się wtedy zebrać ponad 1,6 mln zł, dzięki którym na ŚDM do Polski przyjechało ok. 5,7 tys. pielgrzymów z krajów byłego ZSRR.

- Teraz chcemy pomóc pielgrzymom z Polski, których nie stać na opłacenie udziału w ŚDM w Panamie

- poinformowała Błażejczyk.

Dodała, że z zebranych w ten sposób pieniędzy sfinansowana zostanie pomoc w opłaceniu pakietów pielgrzyma dla wolontariuszy, dopłata do biletu lotniczego oraz pomóc w zorganizowaniu Kwatery Polskiej w Panamie - miejsca kontaktowego, punktu informacyjnego i miejsca pomocy dla polskich pielgrzymów.

Program wesprzeć może każdy wchodząc na stronę www.kierunekpanama.pl, gdzie podany jest numer konta, na który można wpłacać darowizny.

Jak podkreśliła Błażejczyk, od września Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozpocznie rozprowadzanie cegiełek, które za pośrednictwem diecezjalnych koordynatorów trafią do polskich parafii i będą służyły wsparciu poszczególnych grup pielgrzymów.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie między 22 a 27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”. Spotkanie w stolicy kraju poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Panamie:

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, kierunekpanama.pl

#Światowe Dni Młodzieży #Panama #ŚDM #kościół

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo