Ruszył projekt „Bilet dla Brata 2.0” - zbiórka pieniędzy na ŚDM w Panamie

/ kierunekpanama.pl

  

„Bilet dla Brata 2.0” - pod takim hasłem organizowana jest zbiórka pieniędzy dla polskich pielgrzymów udających się na ŚDM w Panamie. Chcemy im pomóc dotrzeć na spotkanie młodych z papieżem - informuje Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Jak zaznaczyła Błażejczyk, to już druga odsłona projektu „Bilet dla Brata”. Celem poprzedniej, uruchomionej przed ŚDM w Krakowie w 2016 r., była pomoc dla młodzieży z krajów byłego Związku Radzieckiego w przyjeździe i udziale w ŚDM. Udało się wtedy zebrać ponad 1,6 mln zł, dzięki którym na ŚDM do Polski przyjechało ok. 5,7 tys. pielgrzymów z krajów byłego ZSRR.

- Teraz chcemy pomóc pielgrzymom z Polski, których nie stać na opłacenie udziału w ŚDM w Panamie

- poinformowała Błażejczyk.

Dodała, że z zebranych w ten sposób pieniędzy sfinansowana zostanie pomoc w opłaceniu pakietów pielgrzyma dla wolontariuszy, dopłata do biletu lotniczego oraz pomóc w zorganizowaniu Kwatery Polskiej w Panamie - miejsca kontaktowego, punktu informacyjnego i miejsca pomocy dla polskich pielgrzymów.

Program wesprzeć może każdy wchodząc na stronę www.kierunekpanama.pl, gdzie podany jest numer konta, na który można wpłacać darowizny.

Jak podkreśliła Błażejczyk, od września Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozpocznie rozprowadzanie cegiełek, które za pośrednictwem diecezjalnych koordynatorów trafią do polskich parafii i będą służyły wsparciu poszczególnych grup pielgrzymów.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie między 22 a 27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”. Spotkanie w stolicy kraju poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Panamie:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, kierunekpanama.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MSZ uspokaja ws. turystów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

- Stan zdrowia osób rannych w wypadku autokaru w Egipcie w okolicach Marsa Alam jest niezagrażający życiu - poinformowała dziś rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, jedna z czterech poszkodowanych osób została już wypisana ze szpitala.

Suwara przekazała, że z czterech poszkodowanych osób jedna została już wypisana ze szpitala, a pozostałe trzy pozostają w szpitalach.

"Podkreślam słowa szpitalach, ponieważ wczoraj wieczorem jedna z tych trzech osób została przewieziona do szpitala w Hurghadzie, gdzie przeszła jeszcze wczoraj wieczorem operację. Natomiast dwie pozostałe osoby pozostały w szpitalu w Marsa Alam i z tych dwóch osób jedna ma przechodzić dzisiaj operację"

- poinformowała Suwara.

Dodała, że jeśli chodzi o stan zdrowia wszystkich poszkodowanych osób, "to można określić (go) jako niezagrażający życiu". Poinformowała, że wśród tych czterech osób jest jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że służba konsularna jest na miejscu w kontakcie z rezydentem biura, z policją i osobami pracującymi w szpitalu.

"Oczywiście okoliczności wypadku są ustalane przez miejscowe władze" - zaznaczyła Suwara.

[polecam:https://niezalezna.pl/293671-powazny-wypadek-autobusu-z-polskimi-turystami-w-egipcie-swiadkowie-mowia-o-rannych]

O wypadku jako pierwszy poinformował portal TVP Info. Do zdarzenia miało dojść w sobotę ok. godz. 18. Jak podał portal, w autokar wiozący 16 polskich turystów uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl