Historia walki o zniewolenie narodu

  

Najnowsza książka prof. Andrzeja Nowaka pt. „Czas walki z Bogiem” rozpoczyna wyjątkową serię „Kościół na straży polskiej wolności” ukazującą zależność losów Polaków od wiary katolickiej – i odwrotnie.

Seria „Kościół na straży polskiej wolności” to cztery bogato ilustrowane albumy, które ukażą się nakładem wydawnictwa „Biały Kruk”. W związku ze zbliżającą się 30. rocznicą stanu wojennego wydawnictwo, trochę przewrotnie, rozpoczyna cały cykl od tomu czwartego, którego autorem jest prof. Andrzej Nowak.

- W czasach, które Boga, Krzyż i Kościół starają się zepchnąć na margines życia narodowego, to dzieło jest pierwszym na taką skalę i niepowtarzalnym świadectwem naszej wdzięczności dla polskiego duchowieństwa, tak bardzo potrzebnego nam w czasach liberalizmu i nihilizmu. Seria podzielona została na cztery chronologiczne części; każdy tom jest niezależnym dziełem wybitnego znawcy tematu. Przekaz wzbogaca dokumentalny materiał ilustracyjny. - czytamy w zapowiedzi wydawnictwa Biały Kruk.

Album autorstwa prof. Nowaka, otwierający całą serię jest już do nabycia w Księgarni Gazety Polskiej.

„Czas walki z Bogiem”, to dzieło jednego z najwybitniejszych współczesnych historyków, który ukazuje rolę polskiego kleru i Kościoła w najbardziej dramatycznych dla niego okresach. Publikacja została podzielona na pięć głównych rozdziałów koncentrujących się wokół przełomowych dla Polski wydarzeń XX wieku.

Rozdział pierwszy opisuje okres od 1918 do 1939 roku i koncentruje się wokół idei niepodległości, and którą stale wisi cień czerwonej gwiazdy. Rozdział drugi natomiast to poruszające świadectwo Kościoła męczeńskiego w Polsce ogarniętej wojną w latach 1939-1945. W trzecim rozdziale, autor zwraca uwagę na postawę Kościoła wobec naporu stalinizmu w latach 1945-1956. Kolejne dwa rozdziały koncentrują się wokół postaci wybitnych kapłanów i polskich patriotów. Rozdział czwarty to opis działań Prymasa Tysiąclecia na drodze do wolności narodu w latach 1956-1978, natomiast rozdział piąty to obraz Polski pod opieką Jana Pawła II, w którym ukazana zostaje droga przez uniesienia i krzyże w latach 1978-1991.

Album zawiera także wiele archiwalnych fotografii, które w poruszający sposób ukazują realia Polski XX wieku.

Już we wstępie prof. Nowak zauważa, że historia Polski jest silnie związana z chrześcijaństwem i rozpoczyna się właściwie od chrztu. Historyk podkreśla, że przez tysiąc lat chrześcijaństwo w naszym kraju zrosło się z polskością, a przez te wszystkie lata podejmowano liczne próby rozerwania tego związku. W XX wieku Polska na przemian odzyskiwała niepodległość i traciła ją, a każdy kto nastawał na suwerenność naszego kraju za główny cel obierał sobie najpierw właśnie walkę z chrześcijaństwem. Profesor Nowak podkreśla, że głównym celem publikacji jest ukazanie czytelnikowi, że z krzyżem i Kościołem w naszym kraju w rzeczywistości równa się walce o kolejne zniewolenie narodu.

Najnowsza książka prof. Nowaka to pozycja obowiązkowa dla osób, które nadal żyją zgodnie z ideą: Bóg, Honor, Ojczyzna.

„Czas walki z Bogiem”, choć chronologiczne czwarty w kolejności, otwiera serię, bowiem został wydany specjalnie na 30. rocznicę stanu wojennego. 

W ramach serii „Kościół na straży polskiej wolności” ukażą się jeszcze następujące tomy:

t. I „Czas Piastów i Jagiellonów” – prof. Krzysztof Ożóg (ukaże się w lutym 2012)
t. II „Czas królów elekcyjnych” – dr Józef Szaniawski (ukaże się w maju 2012)
t. III „Czas zaborów” – dr Martyna Deszczyńska (ukaże się w maju 2012)
KOŚCIÓŁ NA STRAŻY POLSKIEJ WOLNOŚCI
"Czas walki z Bogiem"

Książka na 30. Rocznicę Wprowadzenia Stanu Wojennego

Tekst: prof. Andrzej Nowak
Koncepcja wybór i grafika: Leszek Sosnowski

200 str., 20,5x25 cm, papier kredowy matowy 170 g, twarda oprawa, obwoluta  


Książka jest do kupienia w Księgarni Gazety Polskiej
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl