Europejskie superpaństwo zamiast UE?

Szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso uważa, że jedynym rozwiązaniem kryzysu gospodarczego jest powołanie ogromnego superpaństwa europejskiego.

Szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso uważa, że jedynym rozwiązaniem kryzysu gospodarczego jest powołanie ogromnego superpaństwa europejskiego.

Jak podaje serwis PiotrSkarga.pl, przywódcy Unii Europejskiej całkowicie ignorują porady ekonomistów, którzy są zdania, że przy obecnej sytuacji gospodarczej rozwiązaniem o wiele korzystniejszym byłoby dopuszczenie do bankructwa Grecji, niż podejmowanie prób jej sztucznego ratowania, które i tak nie dają gwarancji na sukces.

Kłopoty gospodarcze stają się zatem pretekstem do utworzenia superpaństwa, które miałoby docelowo przejąć kontrolę nad wszystkimi krajami członkowskimi.

- José Manuel Barroso stwierdził, że losy euro i Unii Europejskiej, są ze sobą ściśle związane i że jedyną odpowiedzią na rosnące zagrożenie upadku wspólnoty jest stworzenie ogromnego superpaństwa. Szef KE już wcześniej na forum Parlamentu Europejskiego przekonywał, że stworzenie takiego superpaństwa jest obecnie najpoważniejszym wyzwaniem dla Europejczyków. - czytamy w serwisie PiotrSkarga.pl.

Barroso stwierdził, że tylko dalsza integracja w ramach struktur UE i utworzenie superpaństwa jest w stanie zatrzymać negatywne skutki kryzysu gospodarczego i wzmocnić euro.

- To jest walka o gospodarczą i polityczną przyszłość Europy. To jest walka o to, co Europa reprezentuje w świecie. To jest walka o integrację europejską – mówił José Manuel Barroso na forum Parlamentu Europejskiego.

 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo