Tylko u nas: J. Kaczyński komentuje sytuację w PiS

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zabiera głos po raz pierwszy od czasu zawieszenia europosłów PiS, komentując w rozmowie z "Gazetą Polską" i "Gazetą Polską Codziennie" sytuację w Prawie i Spraw

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zabiera głos po raz pierwszy od czasu zawieszenia europosłów PiS, komentując w rozmowie z "Gazetą Polską" i "Gazetą Polską Codziennie" sytuację w Prawie i Sprawiedliwości.

Na pytanie, od kiedy "ziobryści" mogli planować obecną akcję, Jarosław Kaczyński odpowiada: 

W mojej ocenie: od kiedy znaleźli się w europarlamencie, czyli od 2009 r. I tu jedna uwaga faktograficzna: nie wygnałem Ziobry na zesłanie do Brukseli. To on, podobnie Kurski, strasznie chcieli się tam znaleźć. Bardzo napierał, by zostać europosłem. Znamienne było ich działanie w trakcie kampanii wyborczej. Wyszukiwali kandydatów skonfliktowanych z szefami okręgów i oferowali im swoje wsparcie. Bardzo często wcześniej zupełnie nie znali tych ludzi, ale odnajdowali ich i wspierali w wejściu do Sejmu, by wytworzyć w partii jak najwięcej ognisk konfliktowych. Sądzę, iż to pomysł Kurskiego, bo Zbigniew Ziobro mimo wszystko ma inną konstrukcję psychiczną.

Fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim znajdą Państwo we wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie", a całość rozmowy - w tygodniku "Gazeta Polska" dostępnym od środy 9 listopada.

 

Źródło:

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo