TVP Kultura blokuje Marsz Niepodległości?

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku TVP Kultura zamieściła apel nawołujący do blokady Marszu Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy z okazji Święta Niepodległości.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku TVP Kultura zamieściła apel nawołujący do blokady Marszu Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy z okazji Święta Niepodległości.

Na profilu TVP Kultura aż wrze od komentarzy oburzonych internautów. Stacja zamieściła na Facebooku apel i grafiki nawołujące do zablokowania patriotycznego Marszu Niepodległości.

„Blokowaliśmy, blokujemy, blokować będziemy”, „Antyfaszystowski piątek – 11.11.11”, „Warszawa – Nie przejdą. No Pasaran!”, „11 listopada. Ani metra przemarszu skrajnej prawicy.” - między innymi takie hasła znajdowały się na ulotkach i plakatach opublikowanych na profilu TVP Kultura.

Ulotki zostały przygotowane przez „Porozumienie 11listopada.org”, które koncentruje działaczy środowisk anarchistycznych i ultralewicowych. To właśnie członkowie tej organizacji próbowali zakłócić Marsz Niepodległości w ubiegłym roku. Doszło wówczas do starć z policją.

Internauci ostro krytykują umieszczenie przez TVP Kultura ulotek i plakatów na oficjalnym profilu na Facebooku. W efekcie administratorzy usunęli ulotki z profilu i zamieścili enigmatyczne oświadczenie o następującej treści:

„Drodzy widzowie i użytkownicy facebooka.
Naszym anonsem debaty na temat: "O wolności demonstracji" chcieliśmy jedynie zarekomendować przygotowywany przez nas program Studio Kultura - Rozmowy z planowaną emisją 10 listopada o godz. 20.20. TVP Kultura na swoim profilu promuje wyłącznie emitowane przez siebie programy. Niektóre z nich poruszają kontrowersyjne tematy, ponieważ interesujemy się tym, co nas otacza i chcemy wymiany zdań o najważniejszych problemach współczesności.
Zapraszamy do oglądania TVP Kultura.”
- czytamy w oświadczeniu TVP Kultura na Facebooku.

Co ciekawe zupełnie innego tłumaczenia redakcja TVP Kultura udzieliła „Rzeczpospoliej” wyjaśniając, że cała sytuacja wynikała z... błędu technicznego.

- Pojawienie się plakatów na naszym profilu na Facebooku było wynikiem błędu technicznego. Wyjaśniamy teraz jak do takiego błędu doszło. Nie było naszą intencją nawoływanie do czegokolwiek czy opowiadanie się  po którejkolwiek ze stron – tłumaczyła w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura.

 

 



Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo