Zasiłek za zabicie dziecka

Kanadyjski system ubezpieczeń zmusza obywateli do finansowania nie tylko aborcji, ale nawet zasiłku macierzyńskiego dla kobiet, które celowo uśmierciły swoje nienarodzone dzieci.

Kanadyjski system ubezpieczeń zmusza obywateli do finansowania nie tylko aborcji, ale nawet zasiłku macierzyńskiego dla kobiet, które celowo uśmierciły swoje nienarodzone dzieci. O bulwersującej sprawie za portalem LifeSiteNews.com informuje strona PiotrSkarga.pl.

Obrońcy życia w Kanadzie są oburzeni, że kobietom, które uśmierciły swoje dzieci płaci się przez kilka miesięcy zasiłek macierzyński w pełnej wysokości. Zgodnie z wytycznymi dot. ubezpieczenia pracowniczego kobiety, które dokonały aborcji po 19. tygodniu ciąży, mają prawo do płatnego 17-tygodniowego urlopu macierzyńskiego - tak samo jak matki, które urodziły dzieci. Jeśli aborcji dokonano przed 19. tygodniem ciąży, kobieta może korzystać ze zwolnienia chorobowego przez ten sam okres.

Kanadyjska Federacja Podatników (CTF) pierwsza zakwestionowała skandaliczne przepisy w 2008 r. John Williamson, dyrektor wykonawczy CTF, powiedział, że tymczasowe zasiłki macierzyńskie zostały wprowadzone poprzez ustawę z zamiarem umożliwienia rodzicom opieki nad ich nowonarodzonym dzieckiem. Stwierdził, że rozszerzenie tych korzyści na kobiety, które dokonały aborcji, jest „wynaturzeniem systemu ubezpieczeń pracowniczych”.

 

Źródło:

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo