Polacy: kraj zmierza w złym kierunku

Aż 64 procent Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, a niemal połowa boi się pogorszenia swojej sytuacji materialnej.

Aż 64 procent Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, a niemal połowa boi się pogorszenia swojej sytuacji materialnej. Grupa pesymistów rośnie – wynika w sondażu TNS OBOP.

Z badania wynika, że 2/3 Polaków uważa, iż sprawy w kraju idą w złym kierunku. Odmiennego zdania jest tylko 23 proc. Ankietowanych, a 13 proc. - nie ma na ten temat zdania. W porównaniu z lipcem liczba pesymistycznych opinii w tym zakresie wzrosła o 3 punkty procentowe.

Sondaż pokazuje też, że sytuację w kraju z większym pesymizmem oceniają kobiety - 66 proc., mieszkańcy wsi (69 proc. badanych) oraz ankietowani słabiej wykształceni i w przedziałach wiekowych 30-39 lat oraz 40 - 49 lat.

Większość respondentów - 61 proc. - uważa, że polska gospodarka przeżywa kryzys. Co ciekawe 31 proc. uważa, że "znajduje się w stanie rozwoju", a tylko 2 proc., że "w stanie dynamicznego rozwoju".

W porównaniu z lipcem o 4 punkty procentowe wzrosła liczba respondentów, którzy uważają, że w ciągu trzech lat pogorszy się sytuacja materialna Polaków. Według sondażu obawia się tego 41 proc. badanych, 18 proc. jest przekonanych, że warunki życia się poprawią.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 4-7 sierpnia na losowo wybranej, reprezentatywnej grupie 1005 osób.

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo