PiS stawia na ekspertów

Na czołowych miejscach list wyborczych PiS znajdą się nowe nazwiska.

Na czołowych miejscach list wyborczych PiS znajdą się nowe nazwiska. Ludzie doświadczeni, a przede wszystkim dobrzy eksperci, profesjonaliści i ciekawe postacie - poinformował Igor Janke na stronie Salon24.pl.

Są wśród nich:

- szef Fundacji Republikańskiej Przemysław Wipler, były dyrektor Instytutu Jagielońskiego i ekspert Centrum im.Adama Smitha, jeden z współautorów inicjatywy obniżenia podatków w kampanii społecznej "Recepta na bezrobocie".

- były minister gospodarki, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego, Piotr Naimski. Był doradcą szefa BBN po śmierci Lecha Kaczyńskiego zrezygnował z tych funkcji. Później został doradcą w konserwatywnym think tanku New Direction utworzonym w Brukseli przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

- Paweł Szałamacha, szef Instytutu Sobieskiego zajmującego się tworzeniem programów społeczno-gospodarczych dla życia publicznego w Polsce. Od 6 grudnia 2005 r. pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, najpierw na stanowisku podsekretarza stanu, a od 5 stycznia 2006 do 13 listopada 2007 r. sekretarza stanu, odpowiadając m.in. za sektor finansowy. 7 stycznia 2010 r. został powołany do Narodowej Rady Rozwoju.

- dr Krzysztof Szczerski - wicedyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP i w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Laureat m.in. Stypendium dla Młodych Naukowców Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej 2001 i 2002 r. oraz Nagrody „Pro Arte Docendi”.

- profesor Józefina Hrynkiewicz, specjalistka w sprawie polityki społecznej i demograficznej.Współpracowała z takimi instytucjami jak: Instytut Spraw Publicznych , KSAP, ZUS(przewodnicząca Rady Nadzorczej II Oddziału ZUS w Warszawie), z Biurem Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu RP, Kancelarią Senatu RP. W latach 1992–1993 doradca rządowy ds. polityki społecznej. W latach 1994–1996 sekretarz Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA. W latach 1992–2002 była członkiem i wiceprzewodniczącą Rady Społeczno-Ekonomicznej przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. W latach 2006–2008 była dyrektorem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. 

Na listach PiS znajdzie się również Witold Waszczykowski, dyplomata, były ambasador Polski w Iranie, wiceminister spraw zagranicznych w rządach 3 premierów: Kazimierza Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska. Główny negocjator umowy o zainstalowaniu w Polsce tzw. tarczy antyrakietowej.

 

 


Źródło:

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo