Debata nad odwołaniem Grabarczyka w sierpniu

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że debata ws. wniosku PiS o odwołanie ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że debata ws. wniosku PiS o odwołanie ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu. Zaplanowane na 30-31 sierpnia posiedzenie ma zostać wydłużone o dzień 29 sierpnia.

- Rozszerzam przyszłe posiedzenie o 29 sierpnia, rozpoczynamy o godz. 14. Wtedy odbędzie się debata (nad wnioskiem o odwołanie Grabarczyka – przyp. red.). Chciałbym, żeby to było właśnie tego pierwszego dnia, w poniedziałek - poinformował Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie.

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec Grabarczyka, poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zarzucił ministrowi m.in. odpowiedzialność za bałagan na kolei i korki na drogach.

Schetyna powiedział ponadto, że Sejm nie zajmie się na rozpoczętym w czwartek posiedzeniu raportem komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy, bo dwoje posłów klubu PiS (Wojciech Szarama i Anna Zalewska) złożyło zdania odrębne.

- To się stało wczoraj, dzisiaj otrzymałem sprawozdanie komisji i uruchomię w najbliższym możliwym terminie. Chciałbym, żeby ten punkt był procedowany na następnym posiedzeniu Sejmu, jeszcze w sierpniu - zadeklarował marszałek.

 

 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo