Była partia Rokity razem z PiS

Działacze Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego wystartują w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Działacze Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego wystartują w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Stronnictwa Marek Zagórski będzie kandydatem PiS do Senatu w okręgu białostockim.

Dzisiaj podlaskie PiS zaprezentowało trzech kandydatów do Senatu. Oprócz Marka Zagórskiego o mandaty walczyć będą dwaj obecni senatorowie PiS: Jan Dobrzyński i Bohdan Paszkowski. O porozumieniu wyborczym PiS i SKL poinformował szef PiS w regionie, poseł Krzysztof Jurgiel.

- Chcemy liczbę kandydatów zwiększyć, poprzez współpracę z różnymi ugrupowaniami - dodał.

Marek Zagórski mówił, że kandyduje w ramach porozumienia SKL i PiS a jego kandydatura jest "dowodem na to, że jednak istnieje możliwość współdziałania".

- I to jest sygnał i taki mój komunikat do wyborców z okręgu białostockiego, sokólskiego, że PiS na zdolność koalicyjną i ma możliwość i zdolność współpracy z różnymi środowiskami - mówił prezes SKL.

SKL powstało w 1997 r. w wyniku połączenia się Stronnictwa Ludowo-Chrześcijańskiego, Partii Konserwatywnej oraz grupy byłych członków Unii Wolności pod przewodnictwem Jana Rokity. 

Senator Jan Dobrzyński będzie rywalizował o mandat w tym samym okręgu wyborczym, w którym startuje Włodzimierz Cimoszewicz jako kandydat niezależny. Właśnie ze względu na kandydaturę byłego premiera, swoich kandydatów w tym okręgu nie wystawiają SLD oraz PO.

Na konferencji prasowej Dobrzyński mówił, że wybrał ten okręg, bo jest mu "szczególnie bliski", w poprzednich wyborach miał w nim bardzo dobry wynik, gdzie ma biura senatorskie. Mówił, że takie pierwsze ich starcie już było w poprzednich wyborach. Przypomniał, że w województwie zdobył w 2007 r. niemal 150 tys. głosów.

Krzysztof Jurgiel poinformował, że listy do Sejmu PiS mają być znane w przyszłym tygodniu, po zatwierdzeniu przez Komitet Polityczny PiS.

 

 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo