Zarzuty za antykomunistyczne hasło

  

Kibic Wisły Płock został zatrzymany, bo razem z kolegą podczas meczu, zawiesił transparent z przekreślonym sierpem i młotem.

Do dziwnego zdarzenia doszło w Płocku podczas niedzielnego meczu miejscowej Wisły z Termalicą Nieciecza. Na płotach wokół boiska wisiało wiele transparentów i flag. Na jednej z nich obok herbu Petrochemii Płock znalazł się przekreślony sierp i młot. Flaga wiele razy pojawiała się w trakcie wcześniejszych imprez, ale teraz nie spodobała się delegatowi PZPN. Jak relacjonuje portal plock.pl w „30. minucie meczu spiker przekazał, że obecny na meczu delegat PZPN nakazuje natychmiast zdjąć flagę „z zakazanym symbolem”. Kibice się nie zgodzili.

„PZPN w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej opracowało co prawda wykaz symboli zakazanych, od których mają być wolne polskie stadiony, nie wolno wieszać swastyk, krzyża celtyckiego, mieczyka Chrobrego itd., ale przecież wśród zakazanej symboliki nie było bynajmniej haseł antykomunistycznych czy wolnościowych. Nawiasem mówiąc, to my, kibice, domagaliśmy się, żeby w wykazie zawrzeć nie tylko symbole faszystowskie, ale i komunistyczne” – tłumaczą.

Z tego powodu flaga nie została zdjęta, a po meczu zatrzymano jednego z mężczyzn, który ją powiesił. Może się spodziewać zarzutów i procesu w trybie przyspieszonym. Informację o zdarzeniu w trakcie i po meczu Wisły portal plock.pl puentuje z smutnym tonie:
„Przed 1989 rokiem za hasło „Precz z komuną” były wyroki. Czy naprawdę dziś, po 20 latach wolnej Polski, nic się nie zmieniło? – pyta z goryczą pan Robert.”

Cały tekst na portalplock pl można przeczytać tutaj:
http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/121_kibic_wisly_plock_na_policyjnym_dolku_za_haslo_antykomunistyczne.html
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl