Wraca ruch pociągów na Dworcu Centralnym

Kolejny skandal związany z koleją.

Kolejny skandal związany z koleją. Dziś, gdy wiele osób wyruszało na długi weekend, a uczniowie rozpoczynają wakacje, ruch na Dworcu Centralnym w Warszawie został całkowicie sparaliżowany.

Na peronach i w przejściach podziemnych nie było światła, pociągi nie jeździły, a system sterowania ruchem nie działał. PKP tłumaczyło, że przyczyną zamieszania była awaria.

Prądu nie było także na dworcu Śródmieście. Kolejarze próbowali ustalić, czy brak prądu mógł być spowodowany pracami remontowymi prowadzonymi od kilku dni na Dworcu Centralnym.

Rzecznik RWE zapewniał, że sieć energetyczna działała prawidłowo, a prąd dopływał do dworca. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że awarii uległa wewnętrzna sieć dworca, za którą odpowiada PKP.

Sytuacja była niezwykle dramatyczna. Ludzie oświetlali sobie drogę telefonami komórkowymi i latarkami, jednak wielu pasażerów utknęło w pociągach między stacjami. Nie mogli opuścić wagonów. Przeprowadzono ewakuację.

Po niemal czterech godzinach od awarii pierwsze pociągi powoli ruszyły. Częściowo udało się przywrócić ruch na dworcu, ale kolejarze zapowiadają, że rozładowanie ruchu zajmie jeszcze sporo czasu.

- Przed godziną 13. awaria została usunięta. Przyczyną było uszkodzenie zewnętrznego źródła zasilania - powiedział PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Katarzyna Pettka z biura prasowego RWE Stoen Operator, firmy, która dostarcza prąd do Dworca Centralnego, powiedziała PAP, że awaria "najprawdopodobniej to wewnętrzny problem PKP".

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski powiedział, że pasażerowie, którzy zgłoszą roszczenia, wynikające z utrudnień powstałych przez awarię prądu na Dworcu Centralnym, będą mogli liczyć na ich pozytywne rozpatrzenie. Dodał, że awaria prądu na Dworcu Centralnym wywołała "poirytowanie" w PKP Intercity, bo zaczyna się wakacyjny szczyt przewozowy i w związku z tym jest wielu pasażerów. 


Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo